Z derby v Ostré máme dva body

V sobotu odpoledne jsme hrály okresní derby v Ostré. O tom, že nás nečekalo lehké utkání nebylo pochyb a z hráčů bylo vidět odhodlání odčinit podzimní penaltovou prohru. Další zajímavý náboj melo utkání hned pro několik aktérů. V dresu domácí Ostré se představili 4 bývalí hráči Polabanu ( Novotný M., Bodlák, Petr, Pečínka ) v našem dresu hrál proti svým bývalým spoluhráčům Ondřej Bejbl. Utkání mělo speciální náboj i pro trenéry obou celků, kteří spolu vedli v loňské sezoně pár zápasů třetiligové Benátky nad Jizerou.

V první půli v sedmé minutě měli první šanci skórovat domácí z trestného kopu, ale Novotný M. vysoko přestřelil. Od této chvíle jsme byly lepším týmem, dostali jsme domácí pod tlak a začali jsme si tvořit šance. S těmi si poradil dobře chytající domácí gólman Keller. Zlikvidoval dva pokusy Zorklera, i Novotného R. I přes náš tlak si domácí vytvořili ve 27.min jedinou vážnější šanci, kterou proměnil hlavou Horák. Po inkasované brance se hráči Polabanu nesložili a pokračovali v aktivní hře.

Ve druhé půli domácí zalezli a čekali na brejkové situace. Naši hráči pořád stupňovali tempo k tíženému vyrovnání. Nejblíže jsme byly k vyrovnání v 70.min když po sérii rohových kopů domácí vykopávali míč z prázdné branky. Zasloužené vyrovnání přinesla 77.minuta. Po centru střídajícího Hobíka se poprvé v dresu Polabanu trefil z voleje Vobořil a vyrovnal na 1:1. V zápase bylo k vidění velké nasazení i hodně ostrých soubojů na což doplatil v 85.min Zorkler, který viděl druhou žlutou kartu v utkání a byl vyloučen. Domácí tým v 93.min kopal trestný kop na hranici velkého vápna, který skončil jako v prvním případě vysoko nad naší brankou. V následném penaltovém rozstřelu jsme vyhráli 4:3 a získali bonusový druhý bod.