Se Zbuzany přišla třetí porážka v řadě

Dospělý A tým se v neděli představil proti týmu plnému ex-ligových hráčů  FK Zbuzany 1953 a prohrál 0:4 (0:2).

Hosté byli v prvním poločase lepším týmem a skóre otevřeli ve 13.min, když se hlavou trefil Kordiak. Ke srovnání mohlo dojít ve 22.min když po podařené kombinaci zakončoval Škarecký, ale hostující golman Víšek jeho pokus chytil. Druhý gól přidaly Zbuzany ve 43.min když zahrávali roh a po závaru se prosadil Lička.

Ve druhé půli ve 46.min se míč zastavil o tyč Zbuzanské branky, který tam hlavou nasměroval hostující obránce. Polaban se tradičně ve druhé půli o něco zlepšil, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Naopak v 67.min se nechytatelnou střelou prosadil z trestného kopu Přeučil. V 69.min se opět blýskl hostující golman Víšek který vyrazil Kotkovu dělovku na rohový kop. Hosté tento roh ubránili a z následného brejku dal konečnou podobu výsledku 0:4 v 70.min Říha. Hráči Polabanu sěli ještě pár pokusů o vstřelení branky. Nejblíže k němu byl střídající Martin Dudla, ale hlavičkoval těsně vedle šibenice hostující branky.

Hodnocení trenéra Polabanu Jana Buryána :

„Asi jsme jim k vítězství dopomohli i my, dva góly jsme dostali po závarech, kde nás soupeř přetlačil. A třetí branka padla z trestného kopu, kdy míč skončil v šibenici. My jsme trefili jednou tyč a další pokusy šly mimo branku. Prostě jsme hráli s hodně těžkým soupeřem,“

Hodnocení trenéra FK Zbuzany 1953 Jaromíra Jindráčka :

„Výhrou v Nymburce jsme prodloužili naší vítěznou sérii. Celý zápas jsme byli lepší a vyzrálejší tým. První poločas jsme vyhráli 2:0, když se hlavou trefil Kordiak a pak odražený míč vrátil do sítě Lička. V 67. minutě se opět krásně trefil Přeučil z trestného kopu a pak ještě naší výhru završil po krásné přihrávce Ličky Říha.“

Sestavy ; karty ; rozhodčí ; diváci :

Sestava Polaban Nymburk: A. Malík – T. Vobořil (64. M. Dudla), O. Bejbl, M. Škarecký, R. Novotný (46. J. Dudek, 71. V. Herčík) – M. Daněk, M. Kotek, M. Čuřík, M. Bohdan – M. Korec (64. P. Hobík), J. Zörkler.

Sestava FK Zbuzany: P. Víšek – M. Maleček (27. L. Karda, 76. M. Koudelka), O. Kejha, D. Matějka, L. Bielesz  – V. Ježdík, R. Šírl, M. Lička (K) (71. J. Huňáček)  – M. Říha, J. Kordiak, V. Přeučil.

Branky: 14. J. Kordiak, 36. M. Lička, 67. V. Přeučil (tr. kop), 70. M. Říha (M. Lička)

ŽK: 53. M. Bohdan, 61. M. Čuřík – 56. R. Šírl

Rozhodčí: Michal Trojan – Libor Šimeček, Marek Radina