Na Meteoru zasloužené dva body

V neděli dopoledne dospělý A tým zajížděl do pražské Libně, kde se utkal s domácím Meteorem Praha VIII. Do zápasu naši hráči vstupovali po třech těžkých prohrách v řadě s nutností bodovat v tomto utkání.

Na začátku to, ale na výhru nevypadalo. Domácí tým byl aktivnější a vytvářel si nebezpečné šance. V 10-té minutě se prosadil hlavou Chimezie Ezeala a domácí tým vedl 1:0. To pro naše hráče nebylo dostatečné varování a do 14-té minuty domácí stihli nastřelit dvakrát břevno Plačkovi branky. Ve druhém případě se domácí radovali z druhé branky. Jenže míč se od břevna odrazil do ruky kapitána domácích Frantla, který míč dokopl do branky a rozhodčí utkání p.Kastl branku neuznal. Od tohoto okamžiku se nám začalo více dařit na balónu, zlepšila se kombinace a začali jsme si vytvářet šance. Do konce poločasu měli největší šance Škarecký s Bohdanem, ale zakončení branku nenašlo.

Do druhé půle jsme vstoupily aktivně a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 50-té minutě Novotný vystřelil na domácího gólmana Šrámka, který jeho střelu neudržel a Martin Dudla vyrovnal na 1:1. Od této chvíle se hrál vyrovnaný fotbal z obou stran nahoru dolů s množstvím šancí na obou stranách. Domácí hrozili hlavně ze standartních situací a hráči Polabanu své šance buď zakočili střelou mimo brandu domácích nebo jejich pokusy lapil domácí gólman Šrámek. Nejblíže rozhodnutí zápasu jsme byli v 72.min když Vobořil nastřelil břevno domácí branky.

V zápase už gól nepadl a o výsledku musel rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém jsme začínali. Ve třetí sérii Plaček chytil pokus domácích a ve čtvrté domácí hráč branku přestřelil. Rozstřel jsme vyhráli 4:2 a tak vezeme bodík navíc za výhru po penaltách 2:1

Hodnocení trenéra Polabanu Jana Buryána :

„Jsou to pro nás super dva body, hodně důležité. Věděli jsme, proti komu hrajeme, přesto jsme brzy inkasovali. Ty začátky nám nějak nejdou. Ve druhém poločase jsme byli aktivní, navázali jsme na konec první půle a vytěžili jsme z toho vyrovnání. Pak přišla smršť domácích rohových kopů, ale byli jsme připraveni. Kluky za to musím pochválit, všechny standardky jsme pohlídali. Jsem rád za dva body, někteří hráči si sáhlo na dno svých sil.“

Sestavy ; rozhodčí ; karty ; diváci :

Polaban Nymburk: Plaček – Bejbl, Daněk, Bohdan, Vyskočil – Čuřík, Škarecký (79. Kotek), Vobořil, Novotný (75. Dudek) – Zörkler, Korec (33. M. Dudla).
Meteor Praha VIII : Šrámek – Janků, Havel(41. Kostka), Frohna, Sůra– Schulz(83. Junek),Hanek, Holeček, Zolotuchin –Ezeala(88. Nečas), Frantl.

Rozhodčí : Kastl Jan ; Cihlář František ; Šafránková Nikola ; ŽK : 3:2 ( Hanek, Ezeala, Schulz ; Dudla M., Bohdan ) Diváků : 163