Nedělní bída a zmar

V neděli odpoledne se hráči Polabanu po roce představili na domácí půdě a premiéra před dvoustovkou diváků byla hrozná. Úvod zápasu nenasvědčoval, že by měl být výkon týmu horší než před týdnem a v 5-té minutě zamířil Vaníček těsne vedle šibenice náchodské branky. Tímto momentem pro nás zápas skončil a ani jednou jsme branku Náchoda po celý zápas neohrozili. Hosté od 20-té minuty začali přebírat otěže utkání a zaslouženě vyhráli vysoko 4:0 ( 2:0 ).

Hodnocení trenéra Jana Buryána :

„Na hodnocení stačí jediné slovo – ostuda. To, co jsme předvedli před svými fanoušky, nejde jinak nazvat. Jsem nespokojený se všemi, i sám se sebou. Dal jsem si za cíl, že hráče připravím, aby nelétali v oblacích po výhře, ale to se nepodařilo. Beru to i jako svoji prohru. Nedokázal jsem hráče pořádně namotivovat, i když to by měli být v takovém zápase sami. Po roce jsme hráli doma, před slušnou návštěvou a předvedli jsme tak ostudný výkon. Měli bychom stát u vchodu a všem divákům se omlouvat. Takový výkon se neslučuje s mojí filozofií ani s filozofií klubu. A nestalo se nám to poprvé. Takže porážku beru i na sebe, neměl jsem to nechat zajít tak daleko. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě a my jsme k tomu stoprocentně přispěli. Budu na hráče apelovat, abychom blamáž odčinili.

Branky: 26. a 80. Simon, 45. Kabeláč, 73. Malý.

Rozhodčí: Kovářová ; Milner ; Vokoun  ; ŽK: 0:1. ; Diváci: 200. Poločas: 0:2.

Sestava : Plaček – Bejbl, T. Dudla, Bohdan, Novotný – Vaníček (52. Dudek), Koubský (16. Vyskočil), Vobořil, Podzimek – Korec (84. Müller), Hobík (76. Prouza).