V Libčanech nás zradila produktivita

V předkole MOLCupu jsme se v sobotu představili v Libčanech u Hradce Králové. Domácí tým byl v loňské sezóně vítězem královehradeckého kraje, ale vzhledem k plánovaným změnám v kádru se rozhodli zůstat v krajské soutěži a nepostupovat do divize.

V zápase jsme byly převážně lepším týmem, ale domácí tým nás trestal za chyby. V prvních deseti minutách jsme měli tři nebezpečná zakončení, se kterými si domácí brankář poradil. Domácí z jejich první střely na branku posunuli skóre v 15-té minutě, když se střelou z hranice vápna prosadil Kraják. První poločas byl opět ve znamení našeho dobývání branky domácích, ale marně. Ve 29.min se prosadil individuální akcí domácí Krejčík a skóre bylo 2:0 pro Libčany. Z prvního poločasu to ale zdaleka nebylo ještě vše. Střelecká smůla se protrhla v 35.min když snížil Škarecký a v zápětí v 38.min vyrovnal po rohu Podzimek. Domácí hráči do poločasu zkoušeli pozornost golmana Plačka. Ve 39.min s pomocí břevna zlikvidoval trestný kop z pravé strany domácích. Pohledný první poločas zakončil ve 41.min Novotný, který ve své gólovce přestřelil domácí branku.

Ve druhém poločase se hrál opět otevřený zápas ve kterém jsme byly opět o něco málo aktivnější než domácí. Ale jak už to v tomto zápase bylo, domácí z jejich prvního rohového kopu v 60-té minutě rozhodli utkání, když se hlavou podruhé v zápase prosadil Krejčík. Naše snaha o vyrovnání byla veliká, ale v zakončení jsme buď skončili na domácím golmanovi, nebo netrefili branku. V pohledném utkání jsme tedy v Libčanech prohráli 2:3

Hodnocení trenéra Polabanu Jana Buryána :

„Zápas se soupeřem bez výrazných individualit jsme měli zvládnout lépe. Na druhou stranu musím říct, že jsme dokázali smazat dvoubrankové manko, ale soupeř, který nás moc neohrožoval, nám dal po prvním rohu gól. Na jaře jsme toto odstranili a ze standardek jsme góly nedostávali. Ale teď jsme si branku dát nechali. Pro mě to je velké zklamání. Zápas jsme ale odehráli slušně a třicet minut jsme do nich bušili. Ale marně,“

Sestava : Plaček – Bejbl, T. Dudla, Daněk (33. Bohdan), Novotný – Podzimek, Škarecký, Vobořil, Vaníček (46. Koubský), Hobík (70. Dudek) – Korec.

Statistiky : Libčany – Polaban -> střely na branku – 6:9 ; mimo branku – 6:7 ; fauly – 14:14 ; offside – 0:1 ; ŽK – 0:1 ; Diváci : 200

Rozhodčí : Svoboda Radek ; Arnošt Zdeněk ; Fišer Pavel