Zlepšený výkon body nepřinesl

Zlepšený výkon body nepřinesl.

V pátém kole jsme zajížděli na hřiště do Červených Peček k zápasu s Kutnou Horou. O tom, že naše ambice byly vyšší než na 0 bodů nebylo pochyb. Do týmu přibyly dvě posily do ofenzivní části. Prvním je zkušený 29-ti letý Stanislav Mařík. Mistr světa v malé kopané, působil naposledy na Hostouni hrající ČFL, a 30-ti letý Jan Lukeš, který naposledy hájil barvy Čížové.

Obě posily se zapojily hned od začátku a měly i šance. První šanci měli ve 3.min domácí Kutná Hora, ale jejich zakončení šlo mimo Plačkovu branku. První střelu na branku jsme si připsali v 5-té minutě kdy šel Lukeš ze strany sám na Malého, který hájil branku domácích. S jeho pokusem si poradil a vyrazil na roh. V 10.min vstřelil gól po Vyskočilově centru Martin Škarecký, ale pomezní rozhodčí zdvihl na těsnou situaci praporek a hlavní rozhodčí pro off-side branku neuznal. Ve 28.min hlavičkoval Tomáš Dudla. Jeho hlavička trefila golmana Malého, od kterého se míč odrazil opět mimo branku. Ve 35.min Škarecký vysunul do úniku Maříka. Jeho pokus skončil těsně vedle domácí branky.

V 70-té minutě jsme měli velký závar před domácí brankou, ale branku to opět nepřineslo tři naše zblokované pokusy ukončil opět golman Hory Malý. Za promarněné šance přišel trest v 79.min když chybu na našem vápně domácí potrestali Hradílkem, který ve skluzu usměrnil míč do Plačkovi brány. K vyrovnání byl nejblíže v 85.min střídající Korec, ale jeho hlavička nenašla gólové parametry.

Z utkání, ve kterém jsme byly jednoznačně lepší neodvážíme ani jeden bod.

Hodnocení trenéra Polabanu Jana Buryána :

„Fotbal není spravedlivý, šance máme, na tréninku se zakončení věnujeme, ale nedokážeme nic proměnit. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale nedali jsme ani jeden gól a po individuální chybě jsme ho dostali. Oni měli jednu velkou šanci a vyhráli. To je neskutečné. Herně jsme byli lepší, fotbalovější, ale prostě jsme nic nedotáhli ke gólu. Nemám ani klukům co vytknout, jen kromě té jedné chyby.“

Hodnocení trenéra Kutné Hory Radka Kulhánka :

„První poločas jsme neodehráli moc dobře, soupeř byl lepší, na začátku ale hosté nezachytili naši šanci, kterou jsme ale neproměnili. Bohužel se pak zranil Marek Wolf, který je pro nás stěžejní hráč, a minimálně deset minut jsme se hledali, než jsme se dostali zpátky do hry. Deset minut před koncem jsme ale opět vypadli ze hry a minimálně do poločasu jsme byli rádi, že jsme přečkali šance hostů. To jsme naštěstí zvládli, klidně jsme mohli 1:3 prohrávat, ale poločas skončil nerozhodně.V kabině jsme si řekli, že nám chybí bojovnost, důraz, a nasazení, které jsme předváděli v předchozích zápasech. Zlepšili jsme se, měli jsme také šanci, kterou zužitkoval Hradílek. Vedení jsme pak udrželi, a vyhráli jsme 1:0. Musím uznat, že výhra je se štěstím, ale na to se nikdo ptát nebude, po pěti kolech máme sedm bodů, s tím jsem spokojený.“