476_20240430_142047.jpg

Druhá domácí výhra v řadě. Polaban A vs Vrdy 1:0

Těsné, o to cennější vítězství pro jednu stranu, trochu kruté pro soupeře. Fotbalisté Polabanu Nymburk porazili na svém stadionu mužstvo Slavoje Vrdy, stačila jim na to jediná trefa. Tu má na svědomí Hájek, který se trefil těstě před pauzou. Po přestávce už branka nepadla, i když hosté k ní měli rozhodně blíže.

Polaban Nymburk – Vrdy 1:0

„Zasloužené, ale nakonec vydřené vítězství,“ oddechl si zhluboka trenér Polabanu Nymburk Ondřej Murárik. „První poločas jsme hráli na jednu bránu, byl to na jaře náš nejlepší výkon. Ale to naše proměňování šancí, to je tragédie. Naštěstí jsme alespoň tu jednu proměnili a dostali se do vedení. Druhý poločas jsme chtěli pokračovat v aktivitě, ale přestávka nám trochu ublížila a už to nemělo takové tempo. Hosté nejvíce, jak už to tak bývá, hrozili ze standardních situací, které jsme i se štěstím přežili, a jelikož my jsme nebyli schopní vyřešit žádný brejk, tak se již skóre neměnilo,“ řekl k zápasu kouč vítězného celku, pro jehož tým jsou to nesmírně potřebné a cenné tři body.

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase jsme byli bojácní, všude jsme byli pozdě. Nymburk byl jasně lepší, kvalitnější na míči a rychlejší po stranách. My jsme to ale před vápnem dobře odbránili a domácí vyložené šance neměli. Gól jsme dostali po špatně ubráněné standardní situaci. My jsme byli bezzubí a nešli jsme si pro lepší výsledek,“ popsal první poločas trenér hostující ho celku Roman Masopust. „Jiný už byl druhý poločas, kde jsme měli snahu s výsledkem něco udělat. Měli jsme dobré příležitosti, standardní situace, šance hlavou, ale nebyli jsme schopni pořádně trefit bránu. Soupeře jsme mačkali do poslední vteřiny nastavení,“ hodnotil druhou půli Masopust. „Za druhý poločas můžeme být spokojeni, ale body nemáme, což nám moc nepomohlo,“ dodal kouč Slavoje Vrdy.

Branky: 42. Hájek. Poločas: 1:0.

Polaban Nymburk: Plaček – Krušinský (71. M. Šimon), Daněk, Drobný, Hoffmann, Wiehl (89. P. Zbořil), Kotek, Herčík, Hrdlička, D. Zbořil (81. J. Šimon), Hájek (65. Ruszó).

Vrdy: Kopecký – Vavřina, Vohnický, Šveřepa, Volenec, Semrád, D. Kapounek (78. Mužátko), Vávra, Plašil (36. Franc), Víšek (62. Šranko), L. Petr. (převzato z Nymburského deníku)