Články

Rozšířené filtrování
Zobrazeno 1 až 10 z celkem 92 článků.
98_20220516_114956.jpg

Polaban Nymburk - SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 1:1

Ve 25. kole krajského přeboru jsme přivítali celek SK Posázavan Poříčí nad Sázavou. Do utkání jsme vstoupili dobře, kvalitního soupeře jsme herně mírně převyšovali a dokázali jsme i několikrát ohrozit soupeřovu branku. Postupem času se hra vyrovnala a do poločasu se vše odehrávalo převážně mezi oběma šestnáctkami. Ve druhé půli jsme opět začali aktivně a přišly i šance, které jsme Nepovímem a Jarschelem bohužel nedokázali proměnit. Využili jsme až třetí příležitost v 64. min, kdy se po centru R. Novotného hlavou prosadil Škarecký. Potom se obraz hry trochu změnil a soupeř šel s velkým úsilím za vyrovnáním, které se mu podařilo v 84. min z pokutového kopu. V mírně hektickém závěru jsme tahali za kratší konec a nakonec jsme byli rádi za bod. Rád bych poděkoval mužstvu za odvedený výkon, neboť tento soupeř byl zatím na jaře nejkvalitnější. Branky: 64. Škarecký 1:0 - 85. Azilion p.k. 1:1 Plaček – Mejzr (46. Hoffman), Herčík, Drobný, R. Novotný – Hobík (85.Krušínský), Kotek, Škarecký (72.Ruzsó), Jarschel (63.Vaníček) -Nepovím, M. Novotný

97_20220511_093342.jpg

Víkendové zápasy na Polabanu

V soboru vás zveme na utkání našich starších a mladších žáků. Dále na Polabanu proběhne turnaj pro ročník 2011 a zároveň i miniliga ročníku 2013. V neděli od 17.00 přijďte fandit našemu A-týmu, který se popere o další body a pokusí se prodloužit svoji třízápasovou řadu bez porážky s týmen SK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

96_20220511_092847.jpg

Vyšel zpravodaj 6/2022

Přinášíme šesté číslo zpravodaje a těšíme se na vaší podporu v neděli od 17.00 proti týmu SK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

95_20220510_112016.jpg

FK Komárov – Polaban Nymburk 0:2

Ve 24. kole krajského přeboru jsme zajížděli na hřiště FK Komárov. V příjemném areálu se od začátku hrál svižný útočný fotbal, kdy obě mužstva chtěla hrát dopředu. My jsme převážně spoléhali na brejky, které se nám v průběhu první půle celkem dařily. Z jednoho z nich měl velkou příležitost Vaníček, bohužel svůj nájezd neproměnil. Soupeř měl dvě příležitosti. V jedné z nich nás podržel Plaček a v druhé se rozezvučela tyč naší branky. Do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu. Druhá půle se odehrávala převážně v naší režii a dařilo se soupeře postupně dostávat pod tlak. První branku dokázal vydolovat v těžké pozici, po skrumáži před brankou, M. Novotný. Poté měli dvě velké příležitosti Wiehl a M. Novotný ale skóre se neměnilo. Definitivní podobu výsledku dal v 90. minutě po samostatném úniku Ruzsó. Branky: 61. M. Novotný (0:1), 90.Ruzsó (0:2) Sestava: Plaček - Mejzr, Herčík, Drobný, R. Novotný – Kotek, Hobík (75. Ruzsó), Škarecký, Jarschel (85. Krušínský) – Vaníček (53. Wiehl), M. Novotný (90. Krumpholc)

94_20220506_180243.jpg

Okresní kolo Minikopané pro 6. – 7. ročník ZŠ se uskutečnilo na Vesláku

Ve středu 4. května se po dvouleté covidové pauze konalo okresní kolo v minikopané – oficiální fotbalové soutěži pro ZŠ a gymnázia, pořádanou AŠSK. Celý turnaj, na který zavítalo z našeho okresu hned dvanáct škol, našel skvělé zázemí v areálu SK Polaban Nymburk. Soutěž byla skutečně velmi dobře obsazena, nechyběly ZŠ z Poděbrad, Nymburka, Městce Králové, Semic, Sadské, Milovic či Kostomlat. Dále se zúčastnila dvě gymnázia s příslušnými ročníky. Pořadatel z DDM Symfonie Poděbrady rozdělil dvanáct týmů do dvou skupin, kde se každý utkal s každým. Následovalo semifinále a finále. Jasnými vítězi skupiny A se stala ZŠ Městec Králové, skupinu B ovládla ZŠ Komenského Nymburk. Semifinálové duely již nenabídly mnoho branek, spíše opatrnou hru na brejky a zajištěnou obranu. Do finále se probojovala ZŠ Komenského Nymburk a po penaltové bitvě Gymnázium Bohumila Hrabala. Finále skončilo bez branek, rozhodovali tak penalty. Celkové vítězství a šanci na reprezentaci našeho okresu na krajském kole v Příbrami si zajistil tým Gymnázia Bohumila Hrabala. Velké poděkování patří týmu SK Polaban Nymburk. Jednak pochopitelně za poskytnuté zázemí a za řízení utkání, na kterém se podíleli právě hráči nymburského dorosteneckého týmu. V pátek 13.5. se bude opět na Polabanu konat okresní kolo pro 8. – 9. ročníky, budeme tedy doufat ve stejně hojnou účast škol a kvalitní výkony. Lukáš Lipták - učitel

93_20220505_124616.jpg

Máme nového partnera

Noviny Náš REGION jsou bezplatným periodikem určeným občanům celé České republiky. Přináší zásadní informace o aktuálním dění v obcích, v městech i městských částech, publikují nezávislé komentáře, otevírají aktuální kauzy a informují o aktualitách ve vašem okolí. V novinách naleznete také rozhovory se zajímavými osobnostmi společenského života a přehled kulturních a sportovních akcí. Obsah jednotlivých vydání je zaměřen vždy na konkrétní region tak, aby byly informace nejen aktuální, ale hlavně místní. INFORMUJEME I BAVÍME. Jsme objektivní, nejsme placeni místní samosprávou a díky vlastním reportážím poukazujeme na případy, které by mohly být zamlčeny. PODPORUJEME lokální sportovní kluby, nadace a kulturní zařízení, kterým poskytujeme každoročně bezplatný inzertní prostor v hodnotě desítek milionů korun. K Našemu REGIONU patří i jeden z nejčtenějších online lokálních portálů https://nasregion.cz/

92_20220503_162253.jpg

Výroční zpráva 2021

Výroční zpráva SK Polabanu Nymburk za rok 2021 prezentuje nejvýznamnější události v klubu za uplynulý rok, organizační strukturu, sportovní výsledky a základní ekonomické údaje z hospodaření. Součástí je i slovo předsedy a cíle pro rok 2022.

91_20220502_104336.jpg

Přehled domácích víkendových zápasů

V neděli náš B-tým čeká zápas s týmem z Hrubého Jeseníku, tak přijďte fandit. Samozřejmě jste srdečně zváni i na turnaje a zápasy našich mládežnických kategorií.

90_20220502_103821.jpg

Polaban Nymburk - TK Slovan Lysá nad Labem 1:0

Ve 23. kole nejvyšší krajské soutěže jsme v derby přivítali soupeře z Lysé nad Labem. Za krásného slunného počasí a s velmi dobrou diváckou kulisou (215 diváků) náš tým od začátku diktoval tempo hry. Z úvodního tlaku jsme však brankově neprosadili a potom se také osmělil soupeř a několikrát nám po dlouhých nákopech připomněl, že dokáže být také nebezpečný. Během první půle jsme si vytvořili tři velmi dobré příležitosti, kdy se při jedné z nich rozezněla i branková konstrukce. Prosadit jsme se dokázali až v pětatřicáté minutě, po rohovém kopu, kdy zakončoval náš nejzkušenější hráč Martin Škarecký. Do druhé části jsme opět vstoupili aktivně a hned dvojice šancí Jarschela a Nepovíma volala po gólu. V 60. minutě jsme navíc měli výhodu pokutového kopu, který ale Kotek neproměnil. Následně přišly další šance Kotka a střídající Wiehl, kteří ovšem jasné příležitosti nevyužili. V závěru nastavení jsme soupeři darovali tři rohové kopy a ještě jsme se strachovali o vítězství, které jsme v dramatické koncovce nakonec uhájili. Branka: 35. Škarecký Sestava: Plaček – Mejzr (70. Ruzsó), Herčík, Drobný, Hoffman – Kotek –Krušínský (52. Wiehl), Škarecký, Jarschel (80. Vaníček) - M. Novotný, Nepovím (65. Hobík)

89_20220427_143707.png

Přehled domácích víkendových zápasů

V neděli nás čeká derby s Lysou, tak přijďte fandit. Samozřejmě jste srdečně zváni i na sobotní turnaj a zápasy našich mládežnických kategorií.