500_20240610_101621.jpg

Důležitá výhra - Polaban A vs Kosmonosy 3:0

Jasnou výhrou o tři branky výrazně přiživili svoji šanci na záchranu v krajské I.A třídě. Fotbalisté Polabanu Nymburk na svém stadionu porazili béčko Kosmonos a navíc jim pomohla porážka Staré Boleslavi na půdě rezervy Čáslavi. Polaban je nyní v tabulce čtvrtý od konce a vše má ve své moci. V posledním kole jede na hřiště čáslavské juniorky.

„Kluci si šli za vítězstvím od první minuty, ve které jsme mohli již jít do vedení. Naštěstí nás to tentokrát tolik mrzet nemusí, jelikož jsme si vypracovali velké množství šancí a tentokrát i nějaké proměnili,“ těšilo trenéra nymburského Polabanu Ondřeje Murárika.

„První poločas jsme měli pod kontrolou, jen chybělo více branek. Na začátku druhého poločasu jsme tam měli desetiminutový výpadek, kdy naše hra šla trochu dolů, ale střídáním jsme to opět zvedli a proměnili šance. Udělali jsme první krok k záchraně a za týden, aniž bychom na někoho chtěli spoléhat, tak chceme udělat druhý,“ je odhodlaný kouč Murárik.

Branky: 31. Wiehl, 70. Andriichuk, 80. Drobný. Poločas: 1:0.

Polaban Nymburk: Plaček – Herčík, Drobný (85. Hoffmann), Daněk, Krušinský, Jarschel (90. D. Zbořil), P. Zbořil (66. Andriichuk), Hrdlička, J. Šimon (78. Sladkovský), Wiehl, M. Novotný (66. M. Šimon). (převzato z Nymburského deníku)