464_20240416_114616.jpg

Konečně výhra: Polaban A vs Rejšice 2:1

Po třech prohraných zápasech a dvou remízách se konečně dočkali fotbalisté Polabanu Nymburk zisku tří bodů. A ty už potřebovali hodně nutně. Na svém stadionu pokořili celek Rejšic, který hraje o záchranu. Domácím vyšla hlavně první půle, v níž dal dva góly útočník Andriichuk. Po změně snížil Kučera a nymburští borci se klepali o výsledek do poslední minuty.

Polaban Nymburk – Rejšice 2:1

„Kluci si neumí udělat lehký zápas,“ ulevil si po zápase trenér Polabanu Nymburk Ondřej Murárik. „Sice jsme prvních dvacet minut byli takoví zabrždění a neběhalo nám to, jakoby na kluky dolehla důležitost zápasu. Poté jsme převzali iniciativu a pomohl nám první gól ze standardní situace. Pak se nám povedla pěkná akce, kterou jsme proměnili a těsně před poločasem jsme měli asi největší šanci, kterou Patrik Zbořil neproměnil. Tu kdyby proměnil, myslím, že by bylo po zápase,“ pokračoval kouč nymburského celku.

„Druhý poločas byl vyrovnaný, ale jak je naším zvykem, inkasujeme z ojedinělé situace. Hosté měli ještě jednu šanci na vyrovnání, tam nás podržel gólman. Poté nám pomohlo střídání, tím jsme opět oživili hru, ale žádný brejk se nepodařilo vyřešit. Soupeře jsme již do ničeho nepustili, a tak si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli,“ oddechl si kouč Murárik.

Branky: 37. a 43. Andriichuk – 65. Kučera. Poločas: 2:0.

Polaban Nymburk: Holešovský – Krušinský (66. Hoffmann), Kotek, Daněk, Jarschel, Herčík, Hrdlička, P. Zbořil (71. Ruszó), Sladkovský (71. D. Zbořil, 78. Drobný), Wiehl, Andriichuk (71. J. Šimon) (převzato z Nymburského deníku)