406_20231206_143336.jpg

Mezi elitou! Naděje Polabanu si zahrají finále prestižního Planeo Cupu

Planeo Cup je největší událostí mládežnického fotbalu a jeho letošní ročník zformoval s koncem podzimu všechny účastníky finálových turnajů. Chybět v závěrečných bojích nebudou ani naděje Polabanu Nymburk.

Z kvalifikací, které se odehrávaly od začátku září po dobu tří měsíců, postoupily týmy ze všech pater českého fotbalového prostředí a na jaře bude při finálových turnajích k vidění nejpestřejší paleta týmů za všech dvanáct ročníků Poháru mládeže FAČR kategorií U8 až U13.

Planeo Cup opět ukázal svou sílu a význam pro český fotbal, když spojuje mladé fotbalisty na všech úrovních výkonnosti bez ohledu na velikost města, obce nebo vesnice, odkud tým pochází.

V letošním ročníku se do Poháru mládeže FAČR zapojilo 900 týmů z 260 klubů a celkem více než 18 tisíc fotbalistů i fotbalistek. Finálové turnaje znovu nabídnou kouzelné a emotivní souboje fotbalových nadějí z top klubů jako Sparta Praha, Baník Ostrava, Slovácko, Sigma Olomouc, FK Mladá Boleslav, Dynamo České Budějovice, Slovan Liberec nebo FC Hradec Králové s talenty z malých klubů ze všech koutů Česka.

Stoprocentní účastí ve všech šesti finálových turnajích se mohou pyšnit jen dva kluby – Sparta Praha a Slezský FC Opava, který tak dal jasně najevo, že skvělou práci s mládeží odvádějí i v klubech, které nehrají v dospělé kategorii nejvyšší soutěž. A v Opavě, kde muži patři do Národní ligy, rozhodně nejsou jediní, kde se mládeži daří.

Za pozornost jednoznačně stojí i úspěchy klubů ze Středočeského kraje. Vedle zmíněné Mladé Boleslavi se na vyvrcholení sezony mohou těšit i v 1. FK Příbram, přičemž další kluby se dokonce nepohybují v profesionálním fotbalu, ale i tak dokázaly nasměrovat do finálových turnajů hned několik týmů.

Dvakrát přijedou na finálová klání naděje ze dvou klubů Neratovice-Byškovice a SK Benešov. Nesmírně zajímavá je i přehlídka dalších klubů, mezi něž se řadí Slovan Velvary, který už hrál ve finálových turnajích v předchozím roce, a vůbec poprvé také Polaban Nymburk a Slavia Louňovice, kde žije jen 1 137 obyvatel.

O malých klubech hodně ví Jan Koller, který bude v nadcházejících týdnech a měsících jako oficiální tvář Planeo Cupu předávat zkušenosti fotbalovým nadějím nejen během jarních finálových turnajů, ale v průběhu celé sezony.

Na začátku roku 2024 vedení turnaje v každé kategorii rozlosuje 24 účastníků do čtyř skupin po šesti týmech a současně oznámí i organizátory závěrečných turnajů. První finálový víkend se uskuteční na konci dubna pro kategorii U13.

U8 (1. - 2. 6. 2024): FC Baník Ostrava, SK Hlučín, Sokol Olšany u Prostějova, FK Hodonín, SK Sigma Olomouc, FC Sparta Brno, FK Česká Třebová, SK Vysoké Mýto, FO Lanškroun, SK Jičín, SK Benešov, MFK Chrudim, SK Polaban Nymburk, TJ Přeštice, SK Petřín Plzeň, FK Meteor Tábor, SK Roudnice nad Labem, FK Varnsdorf, FK Ústí nad Labem, CU Bohemians Praha, SC Xaverov Horní Počernice, FC Tempo Praha, AC Sparta Praha, ČAFC Praha (převzato z Nymburského deníku)