Mladší dorost udržel neporazitelnost

V sobotu 23. 4. odehráli naši dorostenci předposlední zápas základní fáze krajského přeboru proti týmu FC Velim. Ze zdravotních důvodů jsme se museli obejít bez Michala Šubrty a Kryštofa Hanzala. K zápasu naopak mohl nastoupit Matěj Sedlmajer, který si svůj dvouzápasový trest již odpykal. Do utkání jsme opět vstoupili lépe než soupeř. Držení míče bylo v našich rukou, občas jsme ovšem na míči stáli až příliš dlouho a soupeř měl tak dost času na pokrytí našich hráčů. Stejně se nám však podařilo dostat do soupeřovy šestnáctky a po faulu na Martina Svobodu jsme dostali příležitost pokutového kopu. Ten bohužel náš hráč Štěpán Novák kvůli uklouznutí neproměnil a stav byl tak stále 0:0. V 8. minutě tak zpracoval penaltový smolař Štěpán Novák centr ze strany pro Davida Holana a ten se už nemýlil a poslal nás do vedení 1:0. Do konce poločasu se skóre nezměnilo a do druhé půle jsme znovu šli s tím, že musíme přidat góly. Balón jsme začali posouvat dřív a to přineslo svoje ovoce. Po sérii rohů se k míči ve vápně dostal Martin Svoboda a nejen důrazem, ale i silou vůle, poslal balón za záda gólmana. V 74. minutě se po skvělé dlouhé přihrávce ocitl v situaci jeden na jednoho Martin Svoboda a mazaným lobem přehodil vyběhlého brankáře. Růžky vystrčil i soupeř a strážce naší svatyně Matěj Krumpholc, musel vytasit vynikající pohotový zákrok a uklidit balón do bezpečí. V samotném závěru zápasu jsme se skvělým vyvezením a kombinací dostali z podtlaku a po přenesení zprava doleva se v šanci jeden na jednoho objevil Daniel Filip a střelou podél brankáře určil konečný stav 4:0. Další zápas nás po čtrnáctidenní pauze čeká v Mělníce proti FK Pšovka Mělník. Půjde o poslední zápas základní části a budeme tak chtít svou neporazitelnost udržet a zanechat si formu do následující nadstavby.