Mladší dorostenci prodloužili sérii bez porážky

Mladší dorostenci odehráli další utkání a tentokrát byl na programu souboj se Spartou z Kutné Hory. Začátek zápasu byl znovu v naší režii. Balón jsme měli na svých kopačkách my, jenže soupeř držel kompaktní obranné postavení a pouze čekal, až vyvineme nějaký tvrdší ofenzivní tlak. Vytvořit si tak nějakou šanci nebylo lehké, většinu přihrávek si mezi sebou vyměnili stopeři s obránci nebo se středními záložníky. Až v 17. minutě se z levého rohu hřiště probojoval do vápna Petr Zenkl a po sérii odrazů se dostal ve vápně k míči a pohotovou střelou na bližší tyč otevřel skóre. První poločas jsme dohráli s těsným vedením 1 : 0 a i když jsme hru kontrolovali my, stále jsme vedli nejmenším možným rozdílem. Bylo tedy jasné, že v druhé půli se musí přidat góly. Hned 3 minuty po začátku druhé půle nám dodal více jistoty David Holan, který si po prudké přihrávce skvělým 1. dotykem připravil míč a tvrdou střelou na zadní tyč překonal gólmana hostů. V druhé půli začali ohrožovat branku i hosté, ale naše obrana se občas i s trochou štěstí a také díky vynikajícím zákrokům gólmana Matěje Krumpholce vždy ubránila. K čistému kontu přispěl i hráč z ročníku 2007 Vít Šesták svým skvělým výkonem na levé straně obrany. 20 minut po našem druhém gólu jsme se tedy dostali znovu ke slovu my, kdy se k vyraženému balónu dostal Martin Svoboda a položeného brankaře potřetí překonal. V samotném závěru zápasu se po rohu rozehraném na krátko prosadil i náš kapitán Matyáš Luňáček. Od něho se v souboji s gólmanem a obránci odrazil balón do sítě a konečné skóre bylo tedy určeno. V dnešním zápase nám z disciplinárních důvodů chyběl Matěj Sedlmajer, který si odpykává trest na dva zápasy. Skóre dnes bylo dlouho jen 2:0, nicméně míč se až na pár chyb neporoučel z našich kopaček. Teď nás čeká 14 denní pauza a poté další zápas v Českém Brodě. Trenér: Vít Šimon Sestava: Krumpholc – Šesták, Luňáček (C), Šimon M., Vajshajtl – Filip, Šimon J., Lauko – Zenkl, Novák, Holan Střídali: Svoboda, Košátko, Pecka, Hanzal