Mladší dorostenci vyhráli

V sobotu 28.5. sehrál náš dorost třetí zápas nadstavby o 1.-4. místo proti brandýskému SK. Do zápasu nemohl ze zdravotních důvodů zasáhnout záložník Martin Svoboda. Bylo potřeba předvést kvalitní výkon a zajistit si 3 důležité body do tabulky. Od prvních minut jsme předváděli lepší výkon než soupeř. Soupeř vyvíjel minimální tlak a my jsme tak mohli kombinovat a držet si míč na kopačkách. S držením míče přicházely i šance, ale brankář hostů svými skvělými zákroky likvidoval naše pokusy. Až ve 12. minutě se po průnikové přihrávce a skvělé práci v souboji rameno na rameno prosadil levý obránce Kryštof Hanzal. O pár šancí později se v 18. minutě prosadil po stříleném rohu nikým nehlídaný Michal Šubrta. Na listinu střelců se o 2 minuty později svým výpadem na pravé straně hřiště zapsal i Marek Košátko. Gólový účet prvního dění uzavřel po standartní situaci zahrané Štěpánem Novákem Jakub Šimon, který se po nástřelu dobře zorientoval a přesnou střelou překonal brankáře již počtvrté. Do konce poločasu se nám ještě podařilo označkovat horní tyč, jenže z gólu jsme se radovat nemohli. Do druhé půle jsme měli podobný úkol jako ve většině ostatních utkání a to přidat góly. Hra se však místy začala odchylovat od našeho herního plánu a místo držení balónu jsme se za každou cenu snažili co nejrychleji dostat do útoku. Dlouho se nám nedařilo vstřelit gól a to i přes velké množství šancí. Buď jsme bránu netrefili vůbec a nebo nás vychytal skvělý brankář hostů. Až v 61. minutě vstřelil první gól druhé půle David Holan. Ten přesnou a razantní střelou k tyči z otočky navýšil naše vedení. Konečný zásah přidal David Lauko, jehož střelu tečoval v 67. minutě obránce hostí a konečný stav utkání byl tedy stanoven na 6:0. Příští víkend se naši svěřenci utkají proti kladenské rezervě v boji o druhé místo v tabulce. Držte nám palce!