377_20231023_091635.jpg

Nedaří se, áčko opět prohrálo

Podruhé za sebou prohráli fotbalisté Polabanu Nymburk na svém stadionu. Před dvěma týdny to bylo v okresním derby krajské I.A třídy se Slovanem Poděbrady (1:2), i tentokrát dali jeden gól a to jim na nováčka zase nestačilo. Psáry vyhrály v Nymburce díky hattricku Lukáše Kalouse, který dal všechny tři góly z pokutových kopů. A to se nelíbilo domácímu trenérovi Murárikovi.


Polaban Nymburk – Psáry 1:3

„Tři penalty proti nám mluví za vše, ne?,“ ulevil si po utkání trenér Polabanu Nymburk Ondřej Murárik. „Neříkám, že nebyly, ale my měli za stavu 1:2 pro hosty kopat také dvě penalty. Jednu za jasnou ruku ve vápně a druhou na zákrok na Novotného, který si kryje míč a zezadu je strčen na zem,“ pokračoval nymburský kouč. „I když jsme hráli první poločas špatně, byli daleko od hráčů a dávali soupeři moc prostoru, tak jsme ho kromě penalt za celý zápas pustili do jedné šance, kterou gólman v první půli chytil. Mrzí mě, že kluci celý týden na tréninku pracují a pak přijde zápas a rozhoduje se jinde než na hřišti, což není poprvé. Bohužel se nám navíc nedaří vstřelit první gól zápasu, aby si zase kluci začali více věřit, ale naopak dostáváme a máme hlavy dole. Začali jsme hrát od třicáté minuty, ale to už bylo pozdě a stav 0:2. Musíme takhle hrát od začátku,“ má jasno lodivod Polabanu.

Branky: 60. Hájek – 22., 26. a 90. L. Kalous (všechny z PK). Poločas: 0:2.

Polaban Nymburk: Plaček – Pechanec (53. Kotek), M. Novotný, Hrdlička, Hobík (77. Sladkovský), Vacík, Hoffmann, Ruszó (84. J. Kovacs), Hájek (70. Wiehl), Filip, Daněk (34. M. Šimon) (převzato z Nymburského deníku)