483_20240513_084828.jpg

Polaban A vs Pšovka Mělník 0:1

Zase si zadělali na pořádný problém. Fotbalisté Polabanu Nymburk nedokázali na svém stadionu porazit v přímém souboji o dvanáctou příčku tabulky Pšovku Mělník, ta si odvezla všechny body za nejtěsnější vítězství. Domácí neproměnili dva pokutové kopy, když neuspěli Daněk a Kotek. Hostům vystřelil tři body po hodině hry Svoboda z penalty. Další branky se diváci nedočkali a domácí tým je momentálně třináctý, tři body ztrácí právě na mělnický tým a má stejně bodů jako Stará Boleslav. Polaban tak čeká hodně těžký závěr sezony.

Polaban Nymburk – Pšovka Mělník 0:1

„Tentokrát to nebylo ono,“ ulevil si po zápase kapitán nymburského celku Vojtěch Herčík, který zastoupil v pozápasovém hodnocení trenéra Murárika. „Chtěli jsme kontrolovat hru a být dominantní na balonu. To se nám ale bohužel moc nedařilo. Naopak byla hra celkem vyrovnaná bez šancí na obou stranách,“ řekl k prvnímu poločasu kapitán Polabanu. „Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a konečně se napůl podařilo dostat hru pod kontrolu. S tím jsme si vypracovali i nějaké gólové příležitosti, které se nám ale nedaří proměňovat. Vizitkou všeho jsou dvě neproměnné penalty,“ pokračoval Herčík. „Bohužel o záchranu v soutěži se hraje jinak, takže nezbývá nic jiného než uválčit body jinde,“ dodal.

Branky: 62. Svoboda (z PK). Poločas: 0:0.

Polaban Nymburk: Plaček – Krušinský (66. M. Šimon), Daněk, Drobný (56. Sladkovský), Hoffmann, Wiehl (63. D. Zbořil), Kotek, Herčík, Hrdlička (63. P. Zbořil), Jarschel, Hájek (46. Andiichuk). (převzato z Nymburského deníku)