491_20240527_132153.jpg

Povinná výhra: Polaban A vs Slovan Lysá 3:1

Nutně museli fotbalisté Polabanu Nymburk v dalším kole krajské I.A třídy naplno bodovat a to se jim také podařilo. Měli k tomu přímo ideálního soupeře, celek Lysé nad Labem. Hosté jsou v tabulce poslední bez šance na záchranu a na pažitu nymburského mužstva také podle papírových předpokladů padli. Domácí fotbalisté vyhráli rozdílem dvou gólů.

„První polocas jsme měli velice dobrý začátek utkání, který vyvrcholil vedoucí brankou. Poté to bylo herně slušné, ale začaly nás srážet nepřesnosti ve finální fázi a nebo jsme si nepohlídali ofsajd. Pak jsme klasicky dostali branku z ojedinělé situace, ale naštěstí jsme dokázali rychle zareagovat a dostali jsme se před pauzou dostat do vedení 2:1,“ řekl k první půli okresního derby kouč domácího Polabanu Nymburk Ondřej Murárik. „Druhý poločas to byla holomajzna, moc fotbalové krásy tam nebylo. Až na úplném konci jsme přidali pojistku na tři jedna a už si to pohlídali. Ale některé zápasy jsme hráli hezky a získali nula bodů a teď je důležité, že jsme to zvládli za tři body,“ oddechl si lodivod Polabanu.

„Opticky vyrovnaný zápas rozhodla aktivnější a důraznější hra domácích,“ uznal hrající trenér lyského celku Ondřej Poborský. „V prvním poločase měl soupeř vice ze hry, ve druhém jsme hru srovnali a vytvořili si naopak více šancí. Ale chyběla nám větší dravost a nasazení v zakončení. Výhra Polabanu byla nicméně v každém případě zasloužená,“ přidal kouč poražených.

Branky: 16. P. Zbořil, 40. Hoffmann, 90+1. D. Zbořil – 37. T. Kříž. Poločas: 2:1.

Polaban Nymburk: Plaček – Krušinský (70. Hrdlička), Daněk, Hoffmann, Sladkovský, Wiehl (63. J. Šimon), Herčík, M. Novotný (75. J. Kovacs), P. Zbořil (70. Šubrta), D. Zbořil, Andriichuk (70. Hájek).

Lysá nad Labem: P. Hajný – J. Kříž, Müller, Poborský, Veselý, Šatný (76. Balko), Schneiberg, Šindler, T. Kříž, Cabrnoch (57. Trégl), Ryšánek. (převzato z Nymburského deníku)