Starší dorost přivezl 3 body ze Sedlčan

V sobotu 10.9. se naše dorostenecké týmy opět vydaly na cizí půdu, tentokrát na jih od Prahy do Sedlčan. Po dlouhé cestě a časném ranním vstávaní proběhl v 9:30 výkop. Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe než soupeř a byli jsme mnohem aktivnější. Hned několikrát jsme se mohli ocitnout v situaci jeden na jednoho nebo se dostat do úniku po stranách hřiště, ale soupeřova obraná linie nás neustále vystavovala do offsidu. Nicméně již v 7. minutě se po misskomunikaci domácího brankáře s obráncem otevřela před Štěpánem Novákem prázdná brána, a tak jsme šli do vedení 0:1. Dařilo se nám vytvářet si další šance po stranách, ale nebyli jsme schopní balón dotlačit do brány. Tak ve 44. minutě vzal balon na pravé straně hřiště Vojtěch Šubrta a po samostatném úniku přeloboval domácího golmana. Do konce poločasu zahrozil ještě soupeř, kdy se po volném přímém kopu sklouzl balón před naším brankářem, přeletěl ho, ale naštěstí skončil pouze na tyči, kam se dokázal dostat náš golman dřív než soupeř. Z následujícího rohu mohl soupeř též udeřit, ale šanci nevyužil. Až na tyto dvě chyby jsme chtěli odehrát druhý poločas stejně jako ten první. Jenže soupeř začal druhou půli mnohem lépe. Začal být aktivnější, a to začalo nosit ovoce. V 54. minutě snížil stav po skvěle kopnutém přímém kopu a v 59. minutě srovnal po dorážce z rohu. Pak jsme se ke slovu začali také dostávat my. Nejdřív zakončoval hlavou Lukáš Hájek, jenže jeho gól byl kvůli offsidu neuznán. V 68. minutě však zavřel zadní tyč při centru Matyáš Luňáček a znovu nás poslal do vedení. O 8 minut později se na listinu střelců dostal i Štěpán Lojka, který po průnikové přihrávce od Jana Kovacse skóroval. Tentýž střelec se ve stejné situaci ocitl i o pár minut později, ale tentokrát ho už domácí brankář vychytal. A tak v 79. minutě po dlouhém nákopu skóroval nikým nehlídaný hráč soupeře. Mohlo se nám povést soupeři znovu uskočit o 2 góly, jenže obětavé zakončení Matyáše Luňáčka z 90. minuty po centru Lukáše Hájka nebylo uznáno, neboť míč prý při centru opustil hrací plochu. I tak se nám povedlo dovést zápas do vítězného konce za výsledku 3:4. Soupeři jsme však mohli nadělit i mnohem více gólů. Další zápas sehrajeme v odpoledních hodinách v středu 14.9. proti Poděbradské Bohemii. Opět se půjdeme porvat o body a budeme se snažit, aby zůstaly na naší půdě.