Starší dorost s přehledem ovládl derby!

Středa 14.9. se nesla ve znamení derby s Bohemií z Poděbrad. Tyhle zápasy bývají vždycky osobní, a proto jsme nechtěli nechat soupeři ani metr místa, ne-li hůř, nějaký bod. Od začátku jsme měli v zápase převahu a klíčové soupeřovi hráče, se nám dařilo eliminovat. Dařilo se nám, vytvářet si šance, ale buď se v případě Lukáše Hájka stihl dobře vrátit soupeř a rozhodit ho, nebo se nám nepodařilo trefit bránu. Až v 31. minutě si právě Lukáš Hájek skvěle našel dlouhý odkop, kličkou zmátl soupeře a střelou slabší nohou na zadní tyč nás poslal do vedení. Soupeř sem tam začal zlobit, ale naše obrana se s ním vždy dokázala vypořádat. A tak ve 40. minutě začal po přihrávce od Jakuba Filipa, čarovat Jan Kovacs. Ve shluku dokázal překonat 2 nebo 3 soupeřovi hráče a lišácky přehodil hostujícího brankáře. Do konce druhého poločasu se ještě po autu od Jakuba Filipa, přihrávce Štěpána Lojky prosadil Marek Košátko, který zahrál na jesle jednomu z obránců a dělovkou nás poslal do vedení 3:0 ve 45. minutě. Prvních pár minut druhé půle se soupeřův výkon zvednul, nicméně soupeřovi naděje ještě více potopil Vojtěch Šubrta, který se po rohu Jana Kovacse nejlépe zorientoval a poskakující míč poslal nekompromisně do sítě soupeře. Náš gólový účet definitivně uzavřel Štěpán Novák, který se po fintě a průnikové přihrávce Daniela Filipa nabídl před prázdnou bránu Janu Kovacsovi a ten mu nesobecky nabídl gól na 5:0. V 76. minutě se ke kosmetické úpravě skóre zmohl soupeř. Ten se po chytré otočce na vápně a pohotové střele na zadní tyč taky prosadil. Dále jsme si vytvářeli šance, ale nedařilo se nám v zakončení. Například Lukáš Hájek si na polovině hřiště skvěle vybojoval mičudu, ale po úniku trefil pouze brankáře, nebo dělovka Štěpána Nováka, kterou srazil soupeř. Skóre se dokonce zápasu nezměnilo a Poděbrady si od nás odváží pouze 5 gólů, ale žádné body. Všichni od obrany po útok podali skvělý výkon a zaslouženě si připisujeme výhru v derby. Budeme se snažit tento anglický týden dovést do správného konce a v neděli 18.9. budeme chtít proti celku MFK Dobříš prodloužit naší mini sérii na 3 výhry. Soupeři nic nedáme zadarmo a budeme chtít další 3 body. Trenéři: Matěj Novotný, Karel Kovacs Sestava: Krumpholc – Luňáček(C), Šubrta V., Šimon M., Filip J. – Filip D., Svoboda, Kovacs J. – Lojka, Hájek, Košátko Střídali: Vajshajtl (61. minuta - J. Filip), Gajdoš (59. minuta - Košátko), Novák (59. minuta – Lojka), Šubrta M. (52. minuta – Svoboda), Hanzal (66. minuta – Luňáček)