Starší dorost vybojoval v závěru zápasu bod

V neděli 18.9. se v našem areálu sehrál zápas našeho staršího dorostu proti MFK Dobříš. Museli jsme se obejít bez našich dvou nejvyšších obránců Vojtěcha Šubrty a Jakuba Filipa, což pro dnešní duel, ve kterém měl soupeř jasnou výškovou převahu, neznamenalo žádnou výhodu pro nás. Hřiště bylo navíc kvůli dešti promáčené, takže bylo jasné, že kombinovat bude těžké. Nám se však alespoň na nějaké úrovni dařilo. Ze začátku zápasu jsme drželi balón a dobře kombinovali, což přineslo šance, ale ty jsme bohužel nedokázali využít. Až ve 30. minutě, kdy se po odraženém centru snesl vysoký odražený k našemu kapitánovi Matyáši Luňáčkovi a ten ho z voleje poslal do horního rohu branky. Náskok jsme mohli navýšit po faulu na Kryštofa Hanzala, jenže pokutový kop jsme nevyužili. Vedení nám však dlouho nevydrželo, protože o 4 minuty později se po úniku prosadil i soupeř. O pár chvil později vytáhl golman hostů dobré prodloužení rohu na přední tyč od Marka Košátka Do konce prvního poločasu se soupeř prosadil ještě jednou, a to z dorážky. Začátek druhého dění byl vyrovnaný. Nám se v 58. minutě podařilo srovnat zásluhou Štěpána Lojky, který si našel vyraženou střelu Marka Košátka a dorazil ji za záda golmana. V 61. minutě, kdy po volném přímém kopu z velké blízkosti, zahrál rukou jeden z našich hráčů však dostal soupeř příležitost pokutového kopu, který proměnil. Na závěr jsme tlačili soupeře. Ten se snažil utrhnout se do brejků, ale nám se vždy podařilo je ubránit. Až v posledních vteřinách zápasu se po dlouhém balónu od Marka Šimona a souboji Lukáše Hájka, dostal k balónu Martin Svoboda a skákající balón poslal za záda hostujícího brankáře. Zápas tak skončil za stavu 3:3. Opět nás trápila koncovka, nicméně výsledek 3:3 jsme si dnes vybojovali a zápas dohráli až do samotného konce, kdy se nám podařilo zápas srovnat. Příští zápas odehrajeme na půdě mělnické Pšovky. Opět budeme chtít získat 3 body, snad už v kompletní sestavě. Trenéři: Matěj Novotný, Karel Kovacs Sestava: Komárek – Luňáček(C), Šimon M., Šubrta M., Hanzal – Kovacs J., Filip D., Novák – Lojka, Hájek, Košátko Střídali: Šimon J. (72. minuta – J. Kovacs), Svoboda (55. minuta – Novák), Gajdoš (63. minuta – Lojka)