Starší dorost zahájil jaro výhrou

V soboru 18.3. se náš dorostenecký tým vydal do Kladna oloupit domácí o 3 body na jejich vlastní půdě. Tento plán se bohužel zkomplikoval už ve 3. minutě, jelikož soupeřův nepovedený centr zaplachtil přímo do rohu branky, a tak se soupeř hned v úvodu utkání dostal štěstím k vedení. Soupeři si nicméně vedení moc dlouho neudrželi. V 11. minutě došlo v domácí obraně, po dlouhém balónu do běhu od našeho stopera Michala Šubrty, k misskomunikaci a stoper domácích našel místo kopačky svého brankáře síť vlastní branky. Tento gól, byť vlastní, nás povzbudil a náš výkon se zlepšil. To ústilo v několik rohů, přímých kopů a šancí, které bohužel nevedli ke gólu. Nejblíž byl po hezké kombinaci s Lukášem Hájkem Štěpán Novák, ale jeho dělovku zneškodnil pohotový golman. V 32. minutě jako by se opakovala první gólová situace zápasu. Soupeřovi se opět nepovedl centr, jenže ten k našemu neštěstí skončil opět v rohu branky. Do konce 1. poločasu se už skóre neměnilo, a tak jsme šli do šaten za stavu 2:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili s novým rozestavením. To zmátlo soupeře a dodalo nám víc prostoru uprostřed hřiště. Náš zlepšující se herní projev vyústil v soupeřovu chybu v rozehrávce, kterou tváří v tvář golmanovi využil v 52. minutě Tomáš Kukla. Naše snahy vyústily v další šance, jenže ty bohužel skončily buď na brankové konstrukci, nebo je lapil domácí brankář. Až v 78. minutě se po přímém volném kopu prosadil hlavou Tomáš Kukla. Tak jsme se ocitli ve vedení 3:2, které se nám i přes soupeřovy snahy podařilo udržet až do posledního hvizdu sudího. Povedlo se nám tedy odstartovat jarní část sezóny tak, jak jsme chtěli a z Kladna si odvážíme cenné 3 body. Příští týden se utkáme na domácí půdě s Povltavskou FA. Trenéři: Karel Kovacs, Vít Šimon Sestava: Krumpholc – Luňáček, Šubrta, Šimon M., Vajshajtl – Gajdoš, Svoboda, Šimon J. – Novák – Hájek(C), Kukla Střídající: Holan (57. minuta – Gajdoš), Šesták (60. minuta – Vajshajtl), Král (80. minuta – Novák), Truhlář (86. minuta – Hájek)