Starší dorost zase přišel o vedení v samotném závěru

V neděli 4.9., která se v Nymburce nesla ve znamení posvícení, odehráli dorostenci zápasy s týmy z Kosmonos. Zápas staršího dorostu začal vyrovnaně. Soupeř přijel hrát kombinační fotbal a málokdy se uchýlil k odkopu do bezpečí, nicméně se nám dařilo ho k tomu dobrým presem místy donutit. Ve středu pole jsme se o nadvládu dělili. Jednou vyhrál souboj soupeř, jednou zase my. Na rozdíl od minulého týdne se nám dařilo se často dostávat do krajních prostorů odkud jsme mohli hrozit. Prvních pár šancí jsme bohužel nevyužili, až ve 25. minutě, kdy náš stoper Jakub Filip našel na lajně svého parťáka z levé strany obrany Matyáše Luňáčka a ten svým centrem nejprve vybídl Lukáše Hájka. Ten svou střelou orazítkoval tyč. Z následné dorážky se však již nemýlil Jan Kovacs. Do konce druhé půle jsme se si ještě pár šancí vypracovali, jenže jsme je nedokázali využít. Ve druhé půli jsme chtěli přidat góly. Dlouho se hra přelévala ze strany na stranu a ani jeden tým neohrozil branku soupeře, až po rychlém brejku po levé straně hřiště mohl soupeř zakončovat do prázdné brány, ale nedokázal balón vecpat mezi tři tyče. Až ke konci zápasu jsme si dokázali vytvořit Janem Kovacsem obrovskou šanci. Ten si hravě poradil se dvěma protihráči, jenže nedokázal balón procpat do malého vápna na spoluhráče. Dále nedokázal svou střelu sklopit Lukáš Hájek, a tak se soupeř v dlouhém 5 minutovém nastavení poprvé v zápase po centru z pravé strany hřiště prosadil. Skóre jsme ještě mohli strhnout v samotném závěru na svou stranu, když střídající Matěj Sedlmajer posunul v souboji s brankářem, ve kterém byl dřív, balón na Lukáše Hájka, jenže sudí Procházka vyhodnotil souboj jako faul a gól tedy nemohl být uznán. V samotném závěru jsme tedy opět přišli o vedení a remizovali tak 1:1. Příští týden se vydáme na půdu Tatranu Sedlčany a po třech těžkých zápasech si budeme chtít zpravit chuť a přivést domu 3 body.