Pravidla - MINI PŘÍPRAVKA

Počet hráčů: 4+1 (čtyři hráči v poli, jeden brankář).

Hřiště: 15m x 25m + - 2m.

Branky: 2m x 5m (opatřené sítěmi).

Hrací doba: zápas 20 minut (čas lze upravovat po dohodě vedoucích mužstev).

Míč: velikost číslo 3.

Malá domů“ je povolena - brankář smí chytat úmyslnou malou domů do ruky.

Při kopu od brány - brankář chytá po celé šíři pokutového území. Při kopu od brány smí brankář vyjet, rozehrát nohou či vyhodit míč rukou. Rukou může přehodit polovinu hřiště. Rozehrou nohou nesmí překopnout půlku hřiště bez dotyku země či hráče. Při výjezdu od brány smí být brankář napadán po prvním kontaktu míče s nohou. Rozehrává–li hráč kop od brány místo brankáře, nesmí překopnout půlku hřiště bez dotyku země či hráče. Nahraje–li brankář míč hráči, smí být soupeřem napadán v pokutovém území až po prvním doteku s míčem. Soupeř při rozehře od brány nemůže stát v PÚ. V případě překopnutí poloviny hřiště brankářem z PÚ, či hráčem při kopu od branky, je nařízen nepřímý volný kop z poloviny hřiště. Stejné pravidlo pro rozehrání na vlastní polovině platí i v případě, že brankář chytí míč rukama ve hře.  

Rozehra z autu - autové „vhazování“ mohou hráči provádět třemi způsoby - vhozením rukou, vyjetím či rozehrou nohou. Bránící hráč stojí 1m od rozehrávajícího hráče. Gól z autové rozehry neplatí, pouze vyjetím po třetím doteku s míčem.

Střídání hráčů - opakované, bez přerušení, střídat se může kdykoliv a kdekoliv v průběhu hry tak, aby na hřišti byli vždy právě 4 hráči a 1 brankář.

Volné kopy - na vlastní polovině jsou nepřímé, na polovině soupeře jsou přímé. Zeď stojí 5 metrů od místa kopu.

Při standardní situaci musí být útočící hráč nejméně 1m od brankáře.

Pokutový kop se zahrává ze vzdálenosti 7 metrů od branky.

Rozhodčí, výsledek, diváci, přestupek hráčů

Každé hřiště má svého rozhodčího.

V případě surové hry či hrubého nesportovního chování má právo rozhodčí hráče dočasně vyloučit na dobu 5minut. Daný tým hráče vystřídá jiným hráčem a hraje ve stejném počtu. Toto právo může rozhodčí použít u daného hráče opakovaně. Karty (žlutá ani červená) se neudělují. Pokud se hráč bude chovat nesportovně, bude nejdříve rozhodčím ústně napomenut a později může být i slovně vykázán.

Nenastoupí-li mužstvo k utkání z jakéhokoliv důvodu, dojde ke kontumaci v poměru 3:0 ve prospěch nastoupivšího mužstva.

Výsledky - průběžnou výsledkovou listinu zajišťuje pořadatel.

Dresy - družstvo uvedené v rozlosování na 2. místě (hosté) se musí v případě podobných dresů převléknout do dresů (rozlišováků) rozdílné barvy (poskytne pořadatel).

Diváci mají zákaz vstupu na hřiště, zůstávají v prostorách vymezených pro diváky.

Kritéria pro stanovení pořadí:

• počet bodů (3 za vítězství, 1 za remízu 0 za prohru)

• vzájemný zápas (při rovnosti bodů 2 družstev)

• v případě rovnosti bodů více družstev (větší počet vstřelených branek)

Bezpečnost účastníků - vedoucí družstev (trenéři) odpovídají po celou dobu konání turnaje za bezpečnost a chování všech členů týmu.

Zpět na Turnaje na Polabanu