Pravidla - STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Počet hráčů: 5+1 (pět hráčů v poli, jeden brankář).

Hřiště: 27m x 42m + - 2 až 3m.

Branky: 2m x 5m (opatřené sítěmi).

Hrací doba: zápas 20 minut (čas lze upravovat po dohodě vedoucích mužstev).

Míč: velikost číslo 4.

Malá domů“ není povolena (v případě zahrání „malé domů“ se kope nepřímý volný kop z hranice PÚ na straně, kde došlo k přestupku).

Při kopu od brány - brankář rozehrává míč ze země. Rozehrou nohou nesmí překopnout půlku hřiště bez dotyku země či hráče. Rozehrává–li hráč kop od brány místo brankáře, nesmí překopnout půlku hřiště. Nahraje–li brankář míč hráči, smí být soupeřem napadán v pokutovém území až po prvním doteku s míčem. Brankář rozehrává při kopu od branky míč pouze ze země. Hrát na soupeřovu polovinu může z PÚ výhozem z ruky. Brankář chytá po celé šíři pokutového území. Soupeř při rozehře od brány nemůže stát v PÚ. V případě překopnutí poloviny hřiště při kopu od brány z PÚ je nařízen nepřímý volný kop z poloviny hřiště. Stejné pravidlo pro rozehrání na vlastní polovině platí i v případě, že brankář chytí míč rukama ve hře. 

Rozehra z autu - autové „vhazování“ se rozehrává vhozením rukou. Bránící hráč stojí nejméně 1m od rozehrávajícího hráče.

Střídání hráčů - opakované, bez přerušení, střídat se může kdykoliv a kdekoliv v průběhu hry tak, aby na hřišti bylo vždy právě 5 hráčů a 1 brankář.

Volné kopy - na vlastní polovině jsou nepřímé, na polovině soupeře jsou přímé. Zeď stojí 5 metrů od místa kopu.

Při standardní situaci musí být útočící hráč nejméně 1m od brankáře.

Pokutový kop se zahrává ze vzdálenosti 7 metrů od branky.

Rozhodčí, výsledek, diváci, přestupek hráčů

Každé hřiště má svého rozhodčího.

V případě surové hry či hrubého nesportovního chování má právo rozhodčí hráče dočasně vyloučit na dobu 5minut. Daný tým hráče vystřídá jiným hráčem a hraje ve stejném počtu. Toto právo může rozhodčí použít u daného hráče opakovaně. Karty (žlutá ani červená) se neudělují. Pokud se hráč bude chovat nesportovně, bude nejdříve rozhodčím ústně napomenut a později může být i slovně vykázán.

Nenastoupí-li mužstvo k utkání z jakéhokoliv důvodu, dojde ke kontumaci v poměru 3:0 ve prospěch nastoupivšího mužstva.

Výsledky - průběžnou výsledkovou listinu zajišťuje pořadatel.

Dresy - družstvo uvedené v rozlosování na 2. místě (hosté) se musí v případě podobných dresů převléknout do dresů (rozlišováků) rozdílné barvy (poskytne pořadatel).

Diváci mají zákaz vstupu na hřiště, zůstávají v prostorách vymezených pro diváky.

Kritéria pro stanovení pořadí:

• počet bodů (3 za vítězství, 1 za remízu 0 za prohru)

• vzájemný zápas (při rovnosti bodů 2 družstev)

• v případě rovnosti bodů více družstev (větší počet vstřelených branek)

Bezpečnost účastníků - vedoucí družstev (trenéři) odpovídají po celou dobu konání turnaje za bezpečnost a chování všech členů týmu.

Zpět na Turnaje na Polabanu