512_20240704_101349.jpg

Trenér Caudr: "Chci pomoci posouvat Polaban dál"

Fotbalisté Polabanu Nymburk mají nového trenéra, Víta Caudra. S jakými ambicemi a vizemi vstupuje do našeho klubu? Proč kývnul na nabídku vedení Polabanu? To vše se dozvíme z rozhovoru níže včetně jeho bohatého fotbalového rejstříku.

Co si slibujete od angažmá v Polabanu? -"Klub sleduji od doby, kdy jsme se přistěhovali do Nymburka (7let). Ten prošel výraznou změnou. Za mě k lepšímu, kdy se začal daleko usilovněji věnovat infrastruktuře a výchově mládeže. Jsem přesvědčen, že kluby nemohou dlouhodobě dobře fungovat bez těchto dvou uvedených věcí. Po rozhovoru s vedením cítím, že v té práci chtějí nadále pokračovat a posouvat dále. K tomu bych rád pomohl i já. Sice nastupuji jako trenér k mužstvu dospělých, ale dohodli jsme se, že se budu postupně angažovat také i v mládeži."

S jakými cíli do klubu přicházíte?- První, krátkodobý cíl, se týká vedení mužstva dospělých. Rádi bychom hráli fotbal, který bude bavit jak nás trenéry, tak především samotné hráče. V neposlední řadě bychom rádi, předváděnou hrou, přilákali co nejvíce diváků na náš krásný útulný stadion. Čím více bodů tento fotbal přinese, tím samozřejmě lépe. Vím, že budu hodnocen především za bodový stav mužstva.

Dlouhodobé cíle se týkají celého klubu a výchovy hráčů. Byl bych rád, aby v rozmezí 2-4 let fungoval klub jako plnohodnotné středisko mládeže, kde bude v každém ročníku minimálně 20 hráčů, budou se zde hrát republikové soutěže a z dorostu bude vycházet každý rok dostatek kvalitních hráčů pro týmy dospělých. Také bych nerad nezapomněl na další zlepšování kultury klubu.

Jak dlouho se vlastně trénování věnujete? - Trénuji již 20 let, zkušenosti mám převážně z mládežnické kopané. Jako trenér jsem prošel třemi kluby - nejdříve klubem SK UMBRO, dále FK Meteorem Praha VIII a FK Kolín. V obou klubech jsem pracoval ve funkci trenéra a šéftrenéra mládeže (SCM, SPSM). Trénoval jsem všechny věkové kategorie jako hlavní trenér U13 - U19. Posledních sedm let jsem byl u týmu FK Meteor Praha VIII trenérem U15 v žákovské lize.

Jak byste ohodnotil sebe jako aktivního fotbalistu? - Jako hráč jsem hrál na pozici, kterou bych si znovu již nevybral, a tím je pozice brankáře. Ve své kariéře jsem to dotáhl nejdále do ČFL, pak jsem hrál od divize po okresní přebor. Kariéru jsem ukončil jako hrající trenér v Jíkvi. 

Fotbalová kariéra I U8 - U15 - FC Tempo Praha I U16- U18 - Bohemians Praha 1905 I U19 - Slavia Praha jun.,, FC Tempo Praha I Dospělí - FC Tempo Praha, SK Sparta Krč, Admira Praha, Loko Vltavín, Meteor Praha, Říčany, Meteor, Jíkev I 

Trenérská kariéra I U14+U15 - SK Umbro (krajský přebor) I U15, U17, U19 - FK Meteor Praha VIII (žákovská divize, česká liga dorostu) I U17, U19 - FK Kolín (liga SCM, česká liga dorostu) I U15 FK Meteor Praha VIII (žákovská liga) I Jíkev - hrající trenér I

Šéftrenér I FK Meteor- šéftrenér SpSm I FK Kolín- šéftrenér mládeže, vedoucí trenér SCM I