Články

Rozšířené filtrování
Zobrazeno 21 až 30 z celkem 206 článků.
193_20221020_105148.jpg

Mladší žáci skončili před branami finálového turnaje PLANEO CUPU Poháru mládeže.

Mladším žákům z kategorie 2011 se podařilo probojovat přes tři postupová kola až na kvalifikační turnaj, kde se hrálo o postup na finálový turnaj mezi nejlepší týmy z ČR. Bohužel v silné konkurenci tymů SK Slavia Praha, Fotbalová akademie Jablonec, FK Dukla Praha, SK Petřín Plzeň, Slovan Velvary, ABC Braník, Motorlet Praha, kteří hrají vesměs všichni žákovskou ligu, se zázrak nekonal. I tak naším borcům patří velké poděkování a respekt.

192_20221018_182013.jpg

Mladší dorostenci dali (zase) "bůra"

V neděli 16. 10. jsme odehráli na domácí půdě další soutěžní utkání proti SK Spartak Příbram. Do utkání jsme vstoupili aktivně a vypracovali si několik šancí. První však proměnil až v 19. minutě po skvělé individuální akci Tomáš Kukla. Balón jsme soupeři téměř nepůjčili. Dařilo se nám kombinovat a rychle přenášet hru. Ve 30. minutě se skvělým únikem po lajně Tomáš Truhlář probojoval do vápna, kde byl zfaulován. Penaltu na sebe vzal náš kanonýr Kulda, který ji chladnokrevně zakončil. Po 4 minutách zkompletoval svůj hattrick Kukla po samotném útěku na gólmana. Gólově se do konce prvního poločasu prosadil ještě David Holan. Ten zakončoval do prázdné branky po přihrávce Adama Krále. I když soupeř neměl v první 40 minutovce ani šanci, chtěli jsme jít do druhého poločasu ve stejném nasazení jako do prvního. To se taky povedlo. Dařilo se nám opět kombinovat a určovat tempo zápasu. Z toho také plynul gól Adama Krále, který uklidil balón k tyči z vápna. Bohužel se nám už pak nepodařilo skórovat a výsledek zápasu skončil 5:0. Základní sestava: Krumpholc M. (B), Šebela J., Šimon M. (C), Šesták V., Klouček M., Skokan P., Šimon J., Král A., Truhlář T., Kukla T., Holan D.

191_20221018_151310.jpg

Starší dorostenci doma vyhráli

V neděli 16. 10. přivítali naší dorostenci Příbramský Spartak SK. Díky nevytíženosti hřiště č. 1 se mohly družstva utkat právě na hlavní hráči ploše. Naši dorostenci hráli o udržení se v horní polovině tabulky a v žádném případě nechtěli prohrát. To bylo znát od začátku zápasu, kdy jsme si vytvořili nespočet příležitosti překonat vynikajícího brankáře soupeře. Žádnou z nich se nám ale nepodařilo proměnit a soupeř se svých pár pokusu ohrozit branku skóre také nezměnil. Některá střídání proběhla už v poločase, kvůli vyčerpanosti našich hráčů, kteří byli hájit naše barvy za B tým. Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře, nedařilo se nám kombinovat a často jsme ztráceli balón. Přicházely taky chyby v obraně a po jedné z nich nám soupeř už v 47 minutě vstřelil první branku zápasu. Na odpověď jsm nepotřebovali moc času a tak se o minutu později prosadil hlavou z rohového kopu Jan Kovacs. Poté se nám naskytla možnost pokutového kopu, který náš kapitán Jakub Filip s přehledem proměnil. V tlaku jsme pokračovali a rychle přidali další dva góly. Po centru ze strany se trefili Marek Pouska a Tomáš Kukla. Zápas jsme již v klidu dohráli a získali 3 body. Příští týden se utkáme s týmem ze Lhoty a budeme si chtít odvézt 3 body Sestava: Václav Holešovský (B), Kryštof Hanzal (52), Vojtěch Šubrta, Marek Šimon, Jakub Filip, Michal Šubrta, Jan Kovacs, Daniel Filip (46), Marek Košátko (62), Štěpán Novák (62), Lukáš Hájek (74). Střídající: Aleš Komárek (B), Matěj Vajzhajtl (52), Jakub Šimon (46), Marek Pouska (62), Filip Gajdoš (62), Tomáš Kukla (74). Trenéři: Matěj Novotný, Karel Kovacs.

190_20221018_091442.jpg

SK Polaban Nymburk - FK Čáslav "B" 3:0

Soupeř, který přijel nabuzen jednoznačnou výhrou v minulém kole, nás v prvních 15 minutách přehrával a nám trvalo, než jsme se dostali do správného tempa. Při první šanci nás podržel brankář Plaček, který vyškrábl nebezpečné zakončení na tyč. Postupně jsme se dostávali do hry a zlepšení přineslo branku v 18. minutě, kdy se po akci Wiehla prosadil Hobík. Následovali ještě další dvě vyložené gólové situace v podání této dvojice, ale bez změny skóre. V druhé půli jsme převzali režii utkání do svých rukou a soupeře jsme dostali pod tlak, z kterého vyplynuly dvě branky R. Novotného v 55. a 79. minutě. Stejný hráč měl na noze hattrick, ale šanci mu zhatil brankář soupeře. Do konce už žádná branka nepadla i přes naši desetiminutovou přesilovku, po vyloučení gólmana hostí, kdy do branky šel hráč z pole. Šance Mejzra a Vacíka tak zůstaly nevyužity. Branky: 18. Hobík, 55. a 79. R.Novotný Sestava: Plaček - Mejzr, Drobný, Daněk, Hofmann – Kotek –Wiehl (61. Jarschel), Hrdlička (61. Bílek), R. Novotný – Hobík (68. M. Novotný), Vacík (79. Vaníček)

167_20220929_110345.jpg

Nella Bosáková přestupuje do Sparty

Naše mladá fotbalistka přestupuje do Sparty Praha. Z klubu jí samozřejmě pouštíme ZADARMO a přejeme Nelle hodně nadšení, fotbalových zážitků, spokojenosti a samozřejmě zdraví.

187_20221013_094859.jpg

Mladší dorost si upevnil vedení v krajské soutěži

V neděli 9. 10. jsme odehráli venkovní utkání na půdě Slaného. Na zápas jsme byli dostatečně motivovaní a do utkání jsme šli s velkou chutí rozhodnout zápas, co nejdříve. To se nám povedlo hned v šesté minutě, kdy se trefil Adam Král. Převážně jsme byli my tím týmem, který chtěl hrát a vytvářet si šance. Odměnou byl gól Tomáše Truhláře ve třiadvacáté minutě. Nepolevovali jsme, ale do konce poločasu jsme se již gólově neprosadili. Stav po prvním poločase byl tedy 0:2. Do druhého dějství jsme vešli skvěle. Chtěli jsme a díky velké snaze jsme přidali další gól v čtyřicáté páté minutě. Střelcem branky byl Tomáš Kukla. Minutu na to se trefil Adam Král. Minutu na to se trefil Tomáš Truhlář. V utkání se nám dařilo kombinovat a vytvářet šance, z čehož pramenil gól Tomáše Kukly v 53 minutě. Deset minut na to se znovu trefil Tomáš Kukla. Pět minut na to dal svůj čtvrtý gól v zápase Tomáš Kukla. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo. Soupeř měl možnost pokutového kopu, kterou ale nevyužili. Mrzí nás zranění našeho hráče a přejeme mu brzké uzdravení. Individuálně se dařilo ještě Davidovi Holanovi, který si připsal čtyři asistence. Utkání jsme zvládli na výbornou a ze Slaného vezeme tři body. Dovolujeme si vás pozvat na naše další utkání, které se bude konec v neděli 16. 10. na Vesláku od 11:45. Základní sestava: Novotný S. (B), Šebela J., Šimon M. (C), Šesták V., Sedlmajer M., Skokan P., Šimon J., Král A., Truhlář T., Kukla T., Holan D.

185_20221011_140018.jpg

Ukázkové tréninky na Polabanu od šéfrenérů z Mladé Boleslavi

V rámci vzájemné spolupráce s FK Mladou Boleslaví proběhl na Polabanu ukázkový trénink pro ročníky 2012 a 2014 od profesionálních trenérů z prvoligového klubu. Byl to nejen zážitek pro hráče, ale i velká inspirace pro trenéry z Polabanu a spřízněných klubů z okolí.