Zobrazeno 21 až 30 z celkem 54 článků.

SK Slovan Poděbrady - Polaban Nymburk 1:1

I v tomto zápase jsme ztratili dva body. Slovan načal utkání brzkým gólem po našem nedůsledném bránění, naštěstí jsme téměř okamžitě reagovali vyrovnáním po střele Matěje Novotného. Od té chvíle jsme převzali iniciativu, ale zformovanou obranu domácích se nám podařilo překonat jen jednou, kdy však střela orazítkovala pouze spojnici brány. Domácí ještě měli v prvním poločase pokutový kop, ten ale Plaček skvěle zneškodnil. Druhý poločas se domácí spoléhali převážně na brejky, ale my se bohužel i přes územní převahu nebyli schopni dostat do zakončení. Pouze jedna střela skončila na tyči, ostatní pokusy létaly mimo bránu. Zápas tak skončil dělbou bodů, což je pro nás určitě ztráta. Branky: 11. Novotný M. Sestava: Plaček – Herčík, Drobný, Daněk, Hoffmann – Kotek, Hrdlička (69. Hobík), Novotný R., Novotný M. (82. Ruszó), Vaníček (46. Jarschel), Vacík.

SK Polaban Nymburk - TJ Sokol Býchory 2:2

Utkání dvou rozdílných poločasů přinesl bod za remízu 2:2. První poločas byl, i přes obdrženou branku v úvodu, v naší režii a do kabin se šlo za stavu 2:1. Ve druhém poločase ale přišlo uspokojení a po vlastní brance jsme již nedokázali překlopit zápas zpět na naši stranu a utkání tak skončilo remízou 2:2.

Zpravodaj 1/2023

Tak o víkendu začínáme!. V prvním letošním čísle našeho zpravodaje přinášíme informace o změnách na trenérských postech, zimní přípravě a soupisce našeho týmu. Těšíme se na setkání v sobotu od 10.15 na zápase proti TJ Sokol Býchory

Zimní příprava A-týmu začala

Zimní přípravu na jarní část sezony začal náš A – tým začal 10. ledna na UMT ve sportovním centru "Tyršák". V plánu jsou v průběhu ledna a února vždy tři tréninkové jednotky v týdnu plus přípravné utkání. Účastníme se zimního turnaje v Brandýse nad Labem, kde nám budou soupeřem mužstva domácích, Velimi, Čáslavi, Admiry "B", Spojů, Kosmonos a Horek. Chtěli bychom zkvalitnit obrannou fázi a mužstva z vyšších soutěží by měla být správnou prověrkou. Poohlížíme se po kvalitním středním obránci s výškovými parametry, který nám v podzimní části citelně scházel. V prvním přípravném utkání zimního turnaje, jsme podlehli divizní Čáslavi 2:5. V okleštěné sestavě jsme do 60.minuty vydrželi se soupeřem držet krok, poté následovala hluchá dvacetiminutovka, ve které nám soupeř odskočil ve skóre. Po dvou trénincích jsme v ostrém utkání předvedli pár zajímavých akcí směrem dopředu a naopak jsme se nevyvarovali individuálních chyb v defenzivě. V dalším kole nás čeká v sobotu 21.1. ve 12:00 Velim. Sestava: Plaček (46. Holešovský) - Hoffman, Drobný, Filip, Jarschel-Hrdlička, Kotek – Wiehl (46.Zaya) Novotný M. Vaníček (46. Hobík) - Vacík Branky: M. Novotný, Vacík

FK Pšovka Mělník - SK Polaban Nymburk 2:0

Utkání na velmi těžkém terénu, bylo od začátku spíše bojem, fotbalové krásy moc nenabídlo. Po úvodní čtvrthodince zahrozili domácí dvěma brejky, které jsme s vypětím dokázali odvrátit. Herně jsme si vytvářeli územní převahu, ale pouze k šestnáctce soupeře, který velmi pozorně bránil. Škoda dvou šancí Hobíka a Kotka po standartních situacích. Po bezbrankovém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí se ujali vedení po jednom z brejků a čtvrt hodiny před koncem pečetili svoji výhru druhou brankou. Herně jsme myslím byli lepší, ale rozhodují branky a ty nám v posledních čtyřech kolech soupeři dovolili jen dvě a to je zoufale málo. V zimním přípravném období se musíme zaměřit na hru do zformované obrany, která se v podzimní části jevila jako bolest našeho mužstva. Sestava: Holešovský - Daněk, Drobný, Herčík, Hoffman -R. Novotný (59. Jarschel), Kotek, M. Novotný (74. Wiehl), Hrdlička, Hobík - Vacík

SK Polaban Nymburk - FK Slavoj Stará Boleslav 2:1

Dnes jsme v utkání na umělé trávě v Poděbradech v prvním poločase podali velmi slabý výkon a jen díky gólmanovi Holešovskému, jsme odcházeli do šaten pouze s jednobrankovou ztrátou. Ve druhé půli jsme se mírně zlepšili a soupeře uzavřeli na jeho polovině, ale z tlaku jsme až do 65. minuty nic nevytěžili. Střeleckou nemohoucnost musel v této minutě protrhnout netradiční střelec Daněk po rohu Hobíka. Z dalších šancí nebylo nic, a když už jsme byli všichni smířeni s bodem, tak se v poslední minutě hlavou opět trefil Daněk a zajistil nám dnes hodně vydřené body. Branky: 65. Daněk, 92. Daněk Sestava: Holešovský - Daněk, Drobný (81. Hrdlička), Hoffman (46. J.Filip) -R. Novotný, Kotek, Bílek (72. Vaníček), Hobík, Jarschel (46. Wiehl) - Vacík, M.Novotný

Přesunutí zápasu A-týmu

Zápas našeho A-týmu se vzhledem k současnému počasí odehraje zítra od 10.15 na umělé trávě v Poděbradech!. Děkujeme za pochopení

SK Polaban Nymburk - SK Poříčí nad Sázavou 0:2

V utkání s prvním mužstvem tabulky, před zraky slušné návštěvy dvou set diváků, se hrál nadprůměrný fotbal, i když pro nás na konec bez bodového zisku. V prvních dvaceti minutách byl soupeř silnější na míči a vytvořil si dvě příležitosti. Exligový hráč Jihlavy Vaculík ovšem trestný kop umístil vedle Plačkovy branky, ve druhém případě se ze strany neprosadil Galuška. Stejný hráč se ve 30. minutě už nemýlil a po samostatném úniku na hranici postavení mimo hru, poslal hosty do vedení. Potom jsme zvýšili úsilí a drželi míč častěji na našich kopačkách. Vyplavali z toho šance Hobíka a M. Novotného ovšem bez gólového efektu. Po změně stran jsme opět drželi častěji míč a vytvářeli si herní převahu, ovšem velice kvalitní soupeř nám nedovolil dostat se do zakončení. Rozhodnutí utkání přinesla sporná situace z 52. minuty, kdy po soupeřově zakončení po rohovém kopu zachytil gólman Plaček míč na brankové čáře. K údivu všech zúčastněných (i soupeře) asistent rozhodčího odmával branku. Poté jsme pod pocitem křivdy a dvougólové ztráty vrhli vše do ofenzivy a trochu jsme pozapomínali na soupeřovy brejkové schopnosti, které po dvou šancích zůstali nevyužity. Herně jsme v utkání nezklamali, ale bohužel branku jsme ve druhém utkání za sebou dát nedokázali. Sestava: Plaček - Mejzr, Drobný, Daněk, Hrdlička, Jarschel (72. Wiehl), Kotek, Bílek (87. Vaníček), M. Novotný, Hobík - Vacík