Zobrazeno 1 až 10 z celkem 54 článků.

Trenér A-týmu Radek Hanuš zhodnotil sezonu

Jaro jsme začali v závěsu za vedoucími týmy tabulky a cílem bylo dotáhnout se na ně nebo je předskočit. Se zimní přípravou jsme byli spokojeni a čekali jsme, že předvedenou hru přeneseme i do mistrovských utkání. Herně to tak sice bylo, ale chyběl nám klid v koncovce a nedokázali jsme předvedenou hru dotáhnout do konce v podobě gólů. Odrazem byly remízy nebo prohry i se soupeři, se kterými jsme hráli rozhodně víc než vyrovnanou partii. Druhou půlku jara nás provázela zranění nebo absence z různých důvodů. Konec soutěže dohrávali někteří hráči s vypětím všech sil. Konečné umístění je pro nás velkým zklamáním, největším plusem zůstává zařazování mladých odchovanců do kádru. Zvládali to bez výjimky skvěle.

Zpravodaj 7/2023

Přinášíme 7. číslo našeho zpravodaje a těšíme se na setkání v sobotu od 17.00 na zápase proti týmu FK Pšovka Mělník. Pozor hrát se bude výjimečně na hřišti AFK Nymburk.

Stará Boleslav – Polaban Nymburk 3:1

Dnešní sestavu jsme museli uzpůsobit velké marodce, která nás v závěru soutěže sužuje. První poločas byl vyrovnaný a nám se dařilo plnit, co jsme chtěli hrát a možná i měli mírnou herní převahu. Ke konci poločasu jsme ovšem dvakrát chybovali a soupeř nás v obou případech potrestal, takže do kabin jsme šli s dvoubrankovým mankem. Druhý poločas jsme se snažili být více aktivní a vytvořili si tři velké šance, ale proměnit se nám podařilo bohužel jen jednu. V samotném závěru, když jsme již hru zcela otevřeli, tak nám domácí vstřelili třetí branku a uzavřeli tak konečné skóre na 3:1.

SK Posázavan Poříčí n/S - Polaban Nymburk 3:0

Domácí hráli jednoduše a pomocí nákopů se jim dařilo neustále se dostávat za naši obranu. My jsme bohužel nebyli schopni na tento způsob hry reagovat a během úvodních 30. minut jsme dvakrát inkasovali. Sice jsme obě branky soupeři relativně darovali, ale na druhou strany měl soupeř minimálně další 4 šance ke vstřelení gólu, tak poločasové vedení 2:0 bylo zcela zasloužené. Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší. Byli jsme více na míči a měli i optickou převahu, ale i přes několik náznaků jsme si nebyli schopni vytvořit brankovou příležitost, natož branku vstřelit. Naopak ke konci zápasu využili domácí naši další chybu a vstřelili třetí branku.

SK Polaban Nymburk – Dolnobousovský SK 3:1

Již ve druhé minutě jsme měli výhodu pokutového kopu po ruce hostující hráče, ale Michal Kotek neproměnil. Naopak v 7. minutě si hostující Bělík všiml našeho vysoce postaveného gólmana a chytrým kopem z poloviny hřiště dostal hosty do vedení. Celkově byl první poločas vyrovnaný a hrál se slušný fotbal. Nám se podařilo v závěru poločasu využít standardní situaci a vyrovnat. I druhý poločas byl vyrovnaný. Byli jsme o něco více na míči, ale kromě naší jedné šance si ani jeden tým nevytvářel možnosti ke změně skóre. Do vedení nás dostala opět standardní situace a důrazné dohrání situace Michalem Kotkem. Utkání rozhodla 80. minuta, kdy soupeřův hráč šel sám na našeho brankáře, který dokázal nájezd zneškodnit, a z našeho následného útoku padla branka na 3:1. Závěr se již dohrál v poklidu a my si tak připsali důležité vítězství.

Přehled víkendových zápasů

Těšíme se na setkání v sobotu od 10.15 na zápase proti Dolnobousovskému SK, případně na některém z dalších zápasů nebo turnajů našich mládežnických kategorií.

Zpravodaj 6/2023

Přinášíme 6. číslo našeho zpravodaje a těšíme se na setkání v sobotu od 10.15 na zápase proti týmu Dolnobousovský SK.

FK Čáslav „B“ - Polaban Nymburk 5:1

Zasloužená porážka po špatném výkonu. První poločas nám vázla jakákoliv organizace hry, čehož domácí dokonale využili a po 20. minutách vedli 2:0. Navíc jsme během prvních 35 minut museli třikrát střídat z důvodu zranění. Do šaten se nakonec šlo za stavu 3:0. Druhý poločas již vypadal přece jen lépe a podařilo se nám i snížit na 3:1. Poté jsme hru více otevřeli a tlačili se dopředu. Rozhodujícím momentem byla naše neproměněná šance a následný brejk soupeře, který znamenal gól na 4:1. Pátá branka již jen korunovala dobrý výkon domácích a naopak velmi slabý výkon v našem podání. Branky: 50. Kotek Sestava: Holešovský – Herčík (37. Vaníček), Drobný, Hoffmann (69. Kukla), Jarschel (19. Daněk) – Kotek (79. Svoboda), Hrdlička, Novotný R., Hobík (31. Vacík), Wiehl, Ruszó.

Polaban - SK Votice 1:2

Do utkaní jsme vstoupili velmi aktivně a po chybné malé domů stopera hostí se i dostali do vedení. Následně se hra začala více vyrovnávat a na každé straně bylo několik náznaků šancí. Kolem 30. minuty hosté po naší chybě srovnali a zbytek poločasu již byl více v jeho režii. Druhý poločas jsme byli opět aktivnější a měli několik dobrých příležitostí jak se opět dostat do vedení, ale bez úspěchu. Soupeř již víceméně bránil a hrozil jen z brejků. V 89. minutě mu ovšem jedna taková brejková situace vyšla a skončilo to druhou brankou v naší síti. Výsledek je pro nás zklamáním, zápasu by více slušela remíza.

Zpravodaj 5/2023

Přinášíme 5. číslo našeho zpravodaje a těšíme se na setkání v sobotu od 10.15 na zápase proti SK Votice.