Zobrazeno 11 až 20 z celkem 54 článků.

TK Slovan Lysá nad Labem - Polaban Nymburk 3:1

Jako již v několikátém zápase jsme měli optickou převahu a větší držení míče, ale nebyli jsme si schopni vytvořit nějakou šanci, která by vedla k zakončení. Soupeř spoléhal na organizovanou obranu a dlouhé nákopy a po sérii našich chyb tak vstřelil i první branku. Do druhého poločasu jsme udělali několik změn, abychom podpořili ofenzivu a vytvořili si ještě větší tlak, bohužel pouze optický a domácí nás ještě dvakrát potrestali. Ke konci utkání se nám podařilo alespoň korigovat výsledek střelou se střední vzdálenosti, na více jsme dnes neměli a odjeli tak z Lysé bez bodu. Branky: 78. Hrdlička Sestava: Plaček – Hoffmann, Drobný, Herčík, Jarschel (72. Kukla) – Kotek, Hrdlička, Hobík, Ruszó (90. Šubrta), Vaníček (71. Wiehl), Vacík.

SK Polaban Nymburk – UNION Čelákovice 2:0

V tomto utkání pro nás bylo důležité zvítězit a potvrdit tak výhru z Poděbrad. První poločas byl vyrovnaný a ve hře bylo k vidění mnoho nakopávaných míčů z obou stran. Pro nás byl problém se dostat do zakončení, protože jsme často prováhali příležitost nacentrovat míč do vápna. Druhý poločas jsme dostali hru více na zem a začali dostávat i více míčů do vápna. Do vedení nás dostal důraz a dohrání standardní situace, kdy se prosadil Drobný. V závěru jsme pak výsledek po pěkné akci potvrdili. Soupeře jsme, kromě jedné šance v prvním poločase, k ničemu nepustili a vyhráli zaslouženě. Branky: 55. Drobný, 87. Vaníček Sestava: Plaček – Herčík, Drobný, Daněk, Jarschel (25. Hoffmann) – Kotek, Hrdlička, Wiehl (63. Ruszó), Hobík (88. Šubrta), Novotný M. (75. Vaníček), Vacík (88. Kukla). Foto: Čelákovice

Newsletter 4/2023

Přinášíme 4. číslo našeho zpravodaje a těšíme se na setkání v sobotu od 10.15 na zápase proti Unionu Čelákovice.

FK Bohemia Poděbrady - Polaban Nymburk 0:2

Zasloužená výhra v derby. Na soupeře jsme byli velmi dobře připraveni a znemožňovali mu jeho obvyklou výstavbu hry. Díky tomu jsme v prvním poločase domácí k ničemu nepustili, naopak my jsme měli pár šancí a především asi 7 rohů, které jsme ale nedokázali využít. Určitě nám pomohl i brzký gól, který nám dodal potřebný klid a sebevědomí. Druhý poločas jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Soustředili jsme se na dobrou defenzivu a soupeře jsme do ničeho nepouštěli, naopak jsme sami měli několik slibných příležitostí. Domácí zahrozili až v závěru utkání, kdy již hráli na větší riziko. V tu chvíli jsme měli štěstí, protože dvakrát "zacinkalo" břevno. My naopak využili rychlý brejk, který skončil faulem v pokutovém území a následná proměněná penalta určila konečný výsledek. Branky: 6. Novotný R., 87. Kotek Sestava: Plaček – Herčík, Drobný, Daněk, Jarschel – Kotek, Hrdlička, Novotný R. (46. Wiehl), Hobík (86. Vaníček), Novotný M. (72. Ruszó), Vacík (72. Kukla).

SK Polaban Nymburk – Sokol Luštěnice 1:2

O výsledku rozhodly dvě standardní situace soupeře a naše neschopnost si vytvořit šance. První poločas jsme měli znatelnou herní převahu, soupeř se soustředil především na obranu a spoléhal na standardní situace. To se mu také vydařilo a během prvních 25 minut nás dvakrát potrestal. Nám se podařilo 5 minut po obdržení druhé branky snížit střelou Romana Novotného, ale vyrovnat se již, i přes jednu slibnou šanci, nepodařilo. Druhý poločas jsme se snažili překlopit utkání na naši stranu, ale soupeř byl velmi dobře organizovaný a nám se především vůbec nedařila finální, ale ani předfinální fáze. Dopadlo to tak, že jsme si za druhý poločas nevytvořili žádnou šanci a tím pádem výsledek zůstal 1:2 pro hosty. Branky: 35. Novotný R. Sestava: Plaček – Herčík, Drobný, Daněk, Jarschel (85. Wiehl) – Kotek, Hrdlička, Novotný R., Hobík (80. Vaníček), Ruszó (61. Kukla), Vacík.

Zpravodaj 3/2023

Vyšlo další číslo zpravodaje k zápasu s týmem Sokol Luštěnice. Přijďte fandit již v pátek od 10.15.

Fotbal Hlízov - Polaban Nymburk 0:0

Náročný terén a počasí znemožnilo kombinační fotbal, takže hra byla plná především nakopávaných míčů a s tím spojených osobních soubojů. Zhruba do 30. minuty se hra odehrávala pouze mezi vápny bez výrazných šancí. Poté měl každý tým velkou příležitost ke vstřelení branky, kterou ovšem neproměnil. Druhý poločas byl ve stejném duchu jako ten první, tedy hodně nákopů a soubojů, ale téměř bez zakončení. Nám již trochu docházeli síly a nepodařilo se nám si vytvořit žádnou příležitost k zakončení, domácí měli jednu 100% šanci, ale domácí útočník naštěstí míč poslal do rukou našeho brankáře. Zápas tedy skončil bezbrankovou remízou, která pro nás je v jarní části již třetí, ale tentokrát nemůžeme říct, že by se jednalo o ztrátu. Sestava: Plaček – Herčík, Drobný, Daněk, Hoffmann – Kotek, Hrdlička, Novotný R., Ruszó (69. Vaníček), Jarschel (65. Wiehl), Vacík (85. Kukla).

Skvělý debut Tomáše Kukly

Hráč mladšího dorostu Tomáš Kukla naskočil ve věku 16 let a 77 dní do sobotního zápasu proti týmu SK Úvaly. Hned ve svém prvním mistrovském zápase za dospělé se mu podařilo vstřelit i gól a potvrdit roli obávaného snajpra. Gólovou přihrávku Tomášovi naservíroval teprve o rok starší Martin Svoboda. Oběma mladíkům gratulujeme a přejeme hodně zdaru v nadcházejících zápasech.

SK Polaban Nymburk - SK Úvaly 5:0

Jednalo o výrazné a zasloužené vítězství. I z důvodu absencí jsme provedli pár změn, které se očividně vydařily. První poločas jsme měli výraznou herní převahu, ale měli jsme problém překonat dobře organizovanou obranu soupeře. Podařilo se nám, ale využít standardní situace a vstřelit do poločasu dvě branky. Druhý poločas byl v podobném duchu, jen i díky větru přibylo nepřesností. Hosté druhý poločas přešli na hru na dva útočníky, ale ani tato změna nám neubrala na naší převaze a po třetí obdržené brance již rezignovali a my toho využili ke vstřelení dalších dvou branek v závěru utkání.

Zpravodaj 2/2023

Vyšlo další číslo zpravodaje k zápasu s týmem SK Úvaly. Přijďte fandit v sobotu od 10.15.