Mladší dorostČlánky

Zobrazeno 1 až 9 z celkem 9 článků.

Mladší dorost udržel neporazitelnost

V sobotu 23. 4. odehráli naši dorostenci předposlední zápas základní fáze krajského přeboru proti týmu FC Velim. Ze zdravotních důvodů jsme se museli obejít bez Michala Šubrty a Kryštofa Hanzala. K zápasu naopak mohl nastoupit Matěj Sedlmajer, který si svůj dvouzápasový trest již odpykal. Do utkání jsme opět vstoupili lépe než soupeř. Držení míče bylo v našich rukou, občas jsme ovšem na míči stáli až příliš dlouho a soupeř měl tak dost času na pokrytí našich hráčů. Stejně se nám však podařilo dostat do soupeřovy šestnáctky a po faulu na Martina Svobodu jsme dostali příležitost pokutového kopu. Ten bohužel náš hráč Štěpán Novák kvůli uklouznutí neproměnil a stav byl tak stále 0:0. V 8. minutě tak zpracoval penaltový smolař Štěpán Novák centr ze strany pro Davida Holana a ten se už nemýlil a poslal nás do vedení 1:0. Do konce poločasu se skóre nezměnilo a do druhé půle jsme znovu šli s tím, že musíme přidat góly. Balón jsme začali posouvat dřív a to přineslo svoje ovoce. Po sérii rohů se k míči ve vápně dostal Martin Svoboda a nejen důrazem, ale i silou vůle, poslal balón za záda gólmana. V 74. minutě se po skvělé dlouhé přihrávce ocitl v situaci jeden na jednoho Martin Svoboda a mazaným lobem přehodil vyběhlého brankáře. Růžky vystrčil i soupeř a strážce naší svatyně Matěj Krumpholc, musel vytasit vynikající pohotový zákrok a uklidit balón do bezpečí. V samotném závěru zápasu jsme se skvělým vyvezením a kombinací dostali z podtlaku a po přenesení zprava doleva se v šanci jeden na jednoho objevil Daniel Filip a střelou podél brankáře určil konečný stav 4:0. Další zápas nás po čtrnáctidenní pauze čeká v Mělníce proti FK Pšovka Mělník. Půjde o poslední zápas základní části a budeme tak chtít svou neporazitelnost udržet a zanechat si formu do následující nadstavby.

Mladší dorostenci prodloužili sérii bez porážky

Mladší dorostenci odehráli další utkání a tentokrát byl na programu souboj se Spartou z Kutné Hory. Začátek zápasu byl znovu v naší režii. Balón jsme měli na svých kopačkách my, jenže soupeř držel kompaktní obranné postavení a pouze čekal, až vyvineme nějaký tvrdší ofenzivní tlak. Vytvořit si tak nějakou šanci nebylo lehké, většinu přihrávek si mezi sebou vyměnili stopeři s obránci nebo se středními záložníky. Až v 17. minutě se z levého rohu hřiště probojoval do vápna Petr Zenkl a po sérii odrazů se dostal ve vápně k míči a pohotovou střelou na bližší tyč otevřel skóre. První poločas jsme dohráli s těsným vedením 1 : 0 a i když jsme hru kontrolovali my, stále jsme vedli nejmenším možným rozdílem. Bylo tedy jasné, že v druhé půli se musí přidat góly. Hned 3 minuty po začátku druhé půle nám dodal více jistoty David Holan, který si po prudké přihrávce skvělým 1. dotykem připravil míč a tvrdou střelou na zadní tyč překonal gólmana hostů. V druhé půli začali ohrožovat branku i hosté, ale naše obrana se občas i s trochou štěstí a také díky vynikajícím zákrokům gólmana Matěje Krumpholce vždy ubránila. K čistému kontu přispěl i hráč z ročníku 2007 Vít Šesták svým skvělým výkonem na levé straně obrany. 20 minut po našem druhém gólu jsme se tedy dostali znovu ke slovu my, kdy se k vyraženému balónu dostal Martin Svoboda a položeného brankaře potřetí překonal. V samotném závěru zápasu se po rohu rozehraném na krátko prosadil i náš kapitán Matyáš Luňáček. Od něho se v souboji s gólmanem a obránci odrazil balón do sítě a konečné skóre bylo tedy určeno. V dnešním zápase nám z disciplinárních důvodů chyběl Matěj Sedlmajer, který si odpykává trest na dva zápasy. Skóre dnes bylo dlouho jen 2:0, nicméně míč se až na pár chyb neporoučel z našich kopaček. Teď nás čeká 14 denní pauza a poté další zápas v Českém Brodě. Trenér: Vít Šimon Sestava: Krumpholc – Šesták, Luňáček (C), Šimon M., Vajshajtl – Filip, Šimon J., Lauko – Zenkl, Novák, Holan Střídali: Svoboda, Košátko, Pecka, Hanzal

Mladší dorostenci přivezli body z Brandýsa

V sobotu 27.3. se naši dorostenci vydali do Brandýsa, sehrát své zápasy s týmy FK Brandýs – Boleslav. Hrálo se na umělé trávě, která byla poměrně vysoká a bylo tedy jasné, že balon bude při přihrávkách hodně zpomalovat. První půle byla jednoznačně v naší režii. Soupeře jsme málokdy pustili k míči a dařilo se nám skvěle kombinovat a to i pod tlakem soupeře. Kvůli nedostatku krajních obránců se této role museli zhostit útočník Michal Šubrta a záložník Daniel Filip, který nás hned ve 4. minutě poslal vedení, po ukázkovém náběhu na levé straně hřiště. Ve 25. minutě se na listině střelců objevil také Marek Košátko. Na velkém vápně si pokryl balón a po uvolnění vyslal skvěle mířenou střelu k tyči. Gólově se 4 minuty před koncem poločasu, po sporném faulu, prosadil i soupeř. Do druhého dění jsme šli s tím, že chceme přidat góly. Držení balónu už jsme měli pod taktovkou, teď už bylo jen třeba překonat blok soupeře. To se hned 3 minuty po začátku druhého poločasu podařilo Jakubovi Šimonovi, který nádhernou individuální akcí obešel nejméně 3 soupeřovy hráče a skóroval. Poslední gól našeho týmu dal Martin Svoboda, který se po zmatečné situaci před brankou dostal k balónu a poslal ho do sítě domácích. Poslední slovo měl však znovu soupeř. Po rohovém kopu a našem údajném faulu nařídil sudí penaltu. Tu soupeř proměnil a skóre se dostalo na konečných 2:4 z pohledu domácích. Vyhraný zápas jsme si pokazili zbytečnými disciplinárními tresty. Další utkání sehrají dorostenci za 14 dní proti Spartě z Kutné Hory, kdy budeme doufat v další body. Trenér: Vít Šimon Sestava: Komárek – Filip, Luňáček(C), Šimon M., Šubrta – Svoboda, Šimon J., Sedlmajer – Novák, Košátko, Holan Střídali: Lauko, Zenkl

Mladší dorost zahájil sezonu jasnou výhrou

V sobotu 19.3. odehráli naši dorostenci U17 a U19 dvě utkání proti STM Mělník. Chlapci z U17 šli do zápasu z 1. pozice s náskokem 14 bodů na 2. tým a se snahou otevřít jarní část stejným způsobem, jakým zakončili tu podzimní, a to výhrou. V první půli byl na naší hře znát neklid. Za každou cenu jsme se chtěli co nejrychleji dostat do šance, i když byla v danou chvíli k dispozici mnohem lepší řešení. Do vedení jsme se dostali po otevření křídelního prostoru na pravé straně pro našeho zadáka Daniela Filipa, který svou šanci proměnil. Z vedení jsme se však dlouho neradovali, neboť během 5 minut se trefil také soupeř. Vedení nám vrátil opět Daniel Filip po standardce z pravé strany hřiště. Gólový účet první půle zakončil dělovkou na přední tyč Štěpán Novák po kombinaci na soupeřově šestnáctce. V druhé půli se nám dařilo mít na balónu větší klid, jenže ve hře se začalo vyskytovat množství chyb. Přes spoustu šancí se nám dlouho nedařilo vstřelit gól, až po téměř půl hodině hry se opět trefil Štěpán Novák. Pak se nám naskytla možnost pokutového kopu, kterou však náš kapitán Matyáš Luňáček neproměnil. Zanedlouho začal znovu úřadovat Štěpán Novák a zkompletoval hattrick. K němu se pak svými góly přidali Martin Svoboda a Marek Košátko. Poslední slovo měl však soupeř, který nám 2 minuty před koncem vstřelil po naší chybě poslední gól utkání. Skóre zápasu tedy bylo 7:2. Druhou půli značně ovlivnilo vytížení některých hráčů soupeře, kteří v nohách již jeden zápas měli. Příští týden se náš dorost vypraví do Brandýsa a snad si sebou odveze i další body. Trenéři: Vít Šimon, Marek Krumpholc Sestava: Krumpholc – Lauko, Luňáček(C), Šimon M., Vajshajtl – Filip, Svoboda, Šimon M. – Novák, Šubrta, Košátko Střídali: Sedlmajer, Holan

Polaban U17 - TJ Sokol Jestřábí Lhota 3 : 0

V sobotu 5. 3. odehráli naši dorostenci U17 přátelský zápas s dorostenci z TJ Sokol Jestřábí Lhota. V prvním dějství byla hra vyrovnaná, na naší hře byla znát zimní pauza a dlouhá absence zápasové praxe. Ve finální fázi útoku se nám nedařilo dostávat balón do nebezpečných pozic a chybami v rozehrávce jsme se sami zbytečně zbavovali míče. První gól padl po kuriózní hlavičce protivníkova obránce při našem pokusu o přenesení hry vzduchem. Poločas tedy skončil 1:0 díky vlastnímu gólu soupeře. Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem energičtěji než soupeř a po jeho chybě v rozehrávce jsme zvýšili na 2:0. V druhé půli se nám dařilo kombinovat daleko lépe a soupeře jsme jen výjimečně pustili k míči. Vytvářeli jsme si daleko více šancí, které se nám bohužel nepodařilo využít. Až po jednom z našich rohů rozehraném na krátko, byl sudí nucen písknout do píšťaly a ukázat na penaltový puntík. Penaltu jsme s přehledem proměnili a stav byl tak upraven na konečných 3:0. Na závěr bychom chtěli poděkovat sudímu, panu Pavlu Grešulovi za skvělý výkon při řízení zápasu. Trenéři: Vít Šimon, Marek Krumpholc Sestava: Krumpholc/Komárek – Vajshajtl , Šimon M., Luňáček (C), Zenkl – Filip, Svoboda, Šimon J. – Holan, Šubrta, Novák Střídající: Sedlmajer, Lauko, Košátko Střelci: 1x vlastní, 1x Košátko, 1x Luňáček (penalta)

Máme trenéra brankářů

Bogdan Petrovič náš hráč a dřívější opora prvoligového týmu FK Borča (Srbsko) a v Česku pak Hostouně a Jinočan bude pomáhat s rozvojem našich brankářů v jednotlivých věkových kategoriích. Polaban nabízí možnost zapojit se do individuálních brankářských tréninků i ostatním týmům z okolí. Pro podrobnější informace se spojte rovnou s Bogdanem: 601183165, trenerbrankar@gmail.com.

Dorostenci zvládli derby

Dnešní den byl ve znamení derby staršího a mladšího dorostu s týmem Bohemia Poděbrady. Oba týmy na domácím hřišti zasloženě vyhrály.

Trénujeme s mistryní ČR

Domluvili jsme se na spolupráci s 32násobnou mistryní ČR v atletice Helenou Jiranovou. V pravidelných intervalech budeme u jednotlivých kategorií klást důraz na správný rozvoj základních pohybových dovedností, koordinace a síly. Naši trenéři budou mít zároveň možnost si lépe osvojit efektivní způsoby strečinku a kompenzačních cvičení.